DAJ CYNK

Huawei EMUI 10: nowe szczegóły na temat aktualizacji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 41716

Interfejs Huawei EMUI w najnowszej, dziesiątej wersji miał swoją premierę kilka dni temu. Podczas tego wydarzenia producent zapowiedział udostępnienie aktualizacji dla starszych modeli smartfonów Huawei. Teraz poznaliśmy nieco dokładniejsze daty przynajmniej kilku z nich.

W dniu prezentacji EMUI 10 producent zapowiedział, że począwszy od września, zacznie udostępniać nowy interfejs do ponad 20 modeli dostępnych już na rynku. Nie podał wtedy dokładnego kalendarza aktualizacji, ale teraz uchylił rąbka tajemnicy na oficjalnym forum Huawei. 

Zobacz: EMUI 10 oficjalnie! Od 8 września w P30, inne modele też dostaną aktualizację
Zobacz: HarmonyOS oficjalnie zaprezentowany. To alternatywa firmy Huawei dla Androida

Z podanych tam danych wynika, że jako pierwsze EMUI 10 w wersji beta dostaną modele Huawei P30 i P30 Pro, co nastąpi 8 września. Natomiast w drugiej połowie września, ale bez określenia dnia, aktualizacje otrzymają modele Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X i Mate 20 RS Porsche Design

Również w drugiej połowie przyszłego miesiąca zaktualizowane zostaną smartfony Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 i Honor Magic 2. Modele te otrzymają system Magic UI 3.0, czyli EMUI 10, ale w wersji dla Honora, praktycznie niewiele się różniącej.

Wraz z EMUI 10 Huawei wprowadza odnowiony interfejs z przeprojektowanymi ikonami, ekranami blokady, animacjami itd., a także nowym trybem ciemnym, który ma teraz współpracować z innymi aplikacjami, nie tylko tymi producenta. EMUI 10 ma działać szybciej dzięki systemowi plików EROFS oraz implementacji GPU Turbo 3.0. Producent obiecuje też dłuższy czas pracy na baterii. 

Zobacz: HarmonyOS: system open source, ale bez roota
Zobacz: Huawei Mate 10 Pro i P Smart już z EMUI 9.1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu