DAJ CYNK

HTC pracuje nad nowym systemem na chiński rynek

29.08.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2744

Ważne 6

0

HTC pracuje nad własnym systemem operacyjnym przeznaczonym na chiński rynek - donosi The Wall Street Journal.

HTC pracuje nad własnym systemem operacyjnym przeznaczonym na chiński rynek - donosi The Wall Street Journal.

Nowy system, który ma być zaprezentowany do końca roku, jest ściśle nadzorowany przez Cher Wang, prezes firmy HTC. Oprogramowanie ma być mocno zintegrowane z chińskimi aplikacjami takimi jak np. mikroblog Weibo.

Projekt jest wspierany przez chiński rząd, który chętnie promuje technologie powstające na macierzystym rynku, co ma na celu zmniejszenia uzależnienia od zachodnich dostawców, takich jak Google, Apple i Microsoft. Swoje systemy stworzyły już takie firmy jak Alibaba (system Aliyun) oraz Baidu (system Baidu Yi).

Zobacz: Aliyun OS - nowy, chiński system operacyjny.

HTC na chińskim rynku jest obecny pod własną marką dopiero od 2010 r. Sukces wprowadzanego na ten rynek własnego systemu może poprawić kondycję firmy, która nie jest najlepsza w ostatnim czasie.

Źródło tekstu: WSJ, wł

Tagi: chiny htc
Komentarze
Zaloguj się
10. ~koks
0

2013-08-29 22:03:41

@9 Chłopie przestań. Makaronem się zadławiłem jak przeczytałem Twój komentarz.

Odpowiedz

0

2013-08-29 15:45:08

Zawsze mnie to ciekawiło jak można kupować coś od producentów, którzy w tak ewidentny sposób pokazują gdzie mają swoich klientów. Apple zawsze dbało o swoich klientów i aktualizowało sprzęty jakie wypuszcza. Bawią mnie te porównania HTC do Samsunga to tak jakby wybierać gorsze od złego kiedy pod ręką jest coś idealnego. Ale rynek się zmienia i sytuacja HTC na nim też, co widać co kwartał w coraz gorszych raportach.

Odpowiedz

8. ~Mateusz
0

2013-08-29 12:20:53

@5 zw wsparciem u HTC jest już lepiej. Np. HTC One X dostał już 2 duże aktualizacje. Tylko nie przywołuj słynnego wsparcia SGS2, który jak wiem dostał dwie duże aktualizacje (jak One X), a samsung przez niego uważany jest za dbającego o aktualizację. Przyznaję, że z Flagowcami takimi jak Sensation, Evo 3D itd. HTC dało d&@y, ale od tego czasu jest już lepiej.

Odpowiedz

7. WitekT
0

2013-08-29 11:31:36

Rogi: poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

6. Rogi
0

2013-08-29 11:03:19

Witek: jeszcze "nad" w pierwszym zdaniu.

Odpowiedz

5. ~Marcin
0

2013-08-29 10:27:46

Może HTC popracowałoby nad wsparciem dla obecnych produktów zamiast marnować zasoby na tworzenie własnego systemu czyli modyfikowanie Androida i wypuszczanie kolejnych produktów bez wsparcia ?...

Odpowiedz

3. WitekT
0

2013-08-29 08:55:57

darek638: poprawione, dzięki! ;-)

Odpowiedz

0

2013-08-29 08:54:44

"Swoje systemy stworzyły stworzyły już takie firmy jak Alibaba (system Aliyun) oraz Baidu (system Baidu Yi)" 2x stworzyły.

Odpowiedz

1. ~Nokia
0

2013-08-29 08:42:27

Notowania wartości Androida już spadają.

Odpowiedz