DAJ CYNK

Hiszpańska La Liga broni podsłuchiwania użytkowników aplikacji

13.06.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2378

Ważne 2

0

Niedawno informowaliśmy, że hiszpańska La Liga wpadła na równie innowacyjny co kontrowersyjny sposób walki z nielegalnym oglądaniem meczy. Teraz przedstawiciele ligi bronią śledzenia fanów piłki nożnej.





Niedawno informowaliśmy, że hiszpańska La Liga wpadła na równie innowacyjny co kontrowersyjny sposób walki z nielegalnym oglądaniem meczy. Teraz przedstawiciele ligi bronią śledzenia fanów piłki nożnej.

La Liga obwieściła, że to działania dla dobra użytkowników, które pozwalają na rozwój legalnych miejsc do oglądania meczy. Działacze piłkarscy zaznaczają też, że przecież aplikacja poprosiła o dostęp do mikrofonu i lokalizacji, więc uważają krytykę za nieuzasadnioną.

Aplikacja została pobrana 10 milionów razy z Google Play. Po wyjściu na jaw działań ligi, wściekli fani piłki nożnej rozpoczęli akcje wystawiania jej najniższych ocen w sklepie.

Zobacz: Hiszpańska La Liga podsłuchiwała użytkowników swojej oficjalnej aplikacji

Źródło tekstu: BBC, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~xy
1

2018-06-13 21:14:11

Tak, telefon o ciebie zadba... Niektórzy wolą jak ktoś inny za nich decyduje, myślenie ich boli. Najlepszym przykładem młody_idiota.

Odpowiedz

17. ~frasag
1

2018-06-13 17:43:50

A jeśli ktoś by się chciał podszkolić w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości to zapiszcie się do Gimnazjum Specjalnego im. Młodego_ Pelikana.

Odpowiedz

15. ~Gutek
1

2018-06-13 16:24:53

#8: ja jestem taki uparty i godzinami konfiguruję tego androida, ale nie ma alternatywy: albo przepłacony iphone, w którym mało co można spersonalizować, albo nieintuicyjny android. Oba systemy wiedzą lepiej ode mnie, co mi potrzebne i nie pozwalają na odinstalowanie swoich śmieci. Oba systemy mają domyślnie wszystko włączone,a ja jak głupi ciągle wszystko wyłączam. Symbian wróć.

Odpowiedz

12. ~Wujo z Ameryki
-1

2018-06-13 16:10:40

@4). Amerykańskich prostych idiotów??? Spróbuj dać im około 700$ miesięcznie i podnieś tam paliwo powyżej 1$,regularna wojna tam by była, i kto tu jest prostakiem!

Odpowiedz

11. tMati
0

2018-06-13 15:52:15

@5, @7 Dla elit to było swego czasu Vertu , przy którym iphone to telefon dla biedoty.@7 Od kiedy telefon za mniej niż 4 tys. i dostępny w abo od 1zł może być marką premium?Marki premium masz na 1 piętrze Galerii Mokotów, gdzie byle bransoletka kosztuje tyle co 6 nowych iPhone X.

Odpowiedz

10. ViNYL
0

2018-06-13 15:52:01

@7: I nie powiedziałeś mu, że to służbowy? No weź, jaki z Ciebie kolega...

Odpowiedz

9. ViNYL
0

2018-06-13 15:48:43

Co do samej aplikacji, zaraz dojdzie do tego że służby mundurowe zaczną różnymi aplikacjami robić to samo i szukać za pomocą AI np. przemocy domowej.

Odpowiedz

8. ViNYL
0

2018-06-13 15:47:37

@5: Jakbym miał dziesiątki godzin jak piszesz spędzać na konfiguracji telefonu to bym szybciej wrócił do Nokii 3310. Trzeba być kompletnym kretynem, żeby nałapać syfu w telefonie tak samo zresztą jest z komputerami, jak normalnie korzystasz to i antywirus w Windows niepotrzebny. Bezpieczeństwo jest zawsze na poziomie najsłabszego ogniwa, tym niestety jest człowiek. Jeden świadomie korzysta z androida z rootem, inny poddaje się modzie, kupuje japko mimo znaczących ograniczeń i dalej głosi dobrą nowinę. To jak ze Świadkami Jehowy... Niby powtarzane 1000x kłamstwo staje się prawdą, ale ja naprawdę nie znam nikogo kto kilkadziesiąt godzin spędziłby na konfigurowaniu telefonu chyba, że firmware kompiluje.

Odpowiedz

7. ~piotrmak
-2

2018-06-13 15:45:54

Widzę gościu spod #4 , że zwyczajnie brak kasy nadrabiasz pluciem jadem na całe narody:)Nie stać Cię na towary klasy premium to nie kupuj, ale nie obrażaj pozostałych użytkowników takich właśnie produktów.Mój kolega, kiedyś jak zobaczył mój samochód to skomentował, że takimi to jeżdżą tylko stare dziadki i to auto nie dla niego. Zapomniał tylko, że jesteśmy w tym samym wieku.Fakt, że nie dla niego bo musiał by pracować przy jego pensji równo ….19 lat:)

Odpowiedz

6. ~
0

2018-06-13 15:42:04

Dmyac frajerow!

Odpowiedz

5. mlody_pelikan
-2

2018-06-13 15:11:49

No i bardzo dobrze że za mnie zadecydowało, tam pracują więksi fachowcy od ciebie którzy lepiej wiedza co jest dla ciebie dobre a co nie, nie każdego jara siedzenie godzinami na portalach o bezpieczeństwie i dziesiątki godzin nad tym żeby ustawić głupi telefon. telefon się kupuje, konfiguruje i z niego korzysta a nie siedzi godzinami w głupich ustawieniach, płacę i wymagam kompletnego produktu który zapewnia mi bezpieczenstwo w korzystaniu a nie jakiś półprodukt niedopracowanych bo pani tereska z księgowości powiedziała że soryn panowie na bezpieczeństwo systemu już nie mamy hajsu.

Odpowiedz

4. ~gość
3

2018-06-13 15:03:16

@3 Tylko telefony dla amerykańskich idiotów są równie proste jak oni, apple takie właśnie robi bo odpowiadają ich poziomowi umysłowemu. Po co ma się męczyć jak apple już za niego zdecydowało? Jak apple musiałoby ogarnąć tyle urządzeń i tylu producentów co ogarnia android to leżałoby i kwiczało. Po to są ustawienia w telefonie żeby sobie poustawiać.

Odpowiedz

3. mlody_pelikan
-2

2018-06-13 15:00:33

Telefon nie jest od tego żeby się bawić jakimiś ustawieniami tylko dlatego że producent nie zapewnia odpowiednich standardów bezpieczeństwa, telefon jest od tego żeby dbać za ciebie o takie wlasnie detale, to jest k..a skandal to co się dzieje, nie dość że andriod pozwala podsłuchiwac to i równiez wyciekają numery kart kredytowych i innych wrażliwych danych przez to że każdy syf w sklepie androida przechodzi.

Odpowiedz

2. ~gość
3

2018-06-13 14:39:44

@1 Młody_gimbus Zapomniałeś zdania zacząć dużą literą. Android daje mozliwość odbioru uprawnień aplikacjom, widocznie tych "kibiców" mało to interesowało.

Odpowiedz