DAJ CYNK

Harry Potter Wizards Unite - nowa gra twórców Pokemon Go zadebiutuje już 21 czerwca

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6263

Odpowiedzialne za Pokemon Go studio deweloperskie Niantic w najbliższy piątek 21 czerwca wypuści na świat nową grę dla Androida i iOS. Harry Potter Wizards Unite wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną.

Harry Potter Wizards Unite gracz wciela się w rolę nowego członka Sił Specjalnych Kodeksu Tajności (Statute of Secrecy Task Force), którego zadaniem jest poszukiwanie magicznych obiektów i stworzeń. Na skutek tajemniczego kataklizmu zaczęły one pojawiać się w świecie mugoli. Mechanika rozgrywki przypomina Pokemon Go, zatem poruszamy się po realnym świecie, a technologia AR pozwala nakładać na określone lokacje różne dodatkowe postacie i obiekty.

Zobacz: Samsung inwestuje 40 milionów dolarów w Niantic, celem jest gra mobilna o Harrym Potterze

Rzeczywistość rozszerzona w Harry Potter Wizards Unite pozwoli również na teleportacje do lokacji znanych z uniwersum Harry’ego Pottera. Premierę gry wyznaczono na najbliższy piątek 21 czerwca, równocześnie dla użytkowników telefonów z iOS oraz Androidem. Przypuszczalnie gracze w Europie będą musieli zaczekać chwilę dłużej, jak miało to miejsce w przypadku Pokemon Go.

Zobacz: Dr. Mario World na Androida i iOS już 10 lipca. Nintendo udostępnia zwiastun

Niantic zapowiedział partnerstwo z WB Games w pracach nad grą Harry Potter Wizards Unite w listopadzie 2017 roku. Gra wykorzystuje system mikrotransakcji, jest zatem klasycznym przykładem tytułu z kategorii free-to-play (albo jak kto woli pay-to-win). Czy powtórzy globalny sukces zaprezentowanego niemal trzy lata temu Pokemon Go? Czas pokaże.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GryOnline.pl, Business Insider

Przewiń w dół do następnego wpisu