DAJ CYNK

Groomsh - bot internetowy ostrzegający przed burzami

14.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3898

Ważne 1

2

Burze są z jednej strony piękne, ale potrafią też spowodować wiele szkód. Ważny jest przy tym sprawny system ostrzegania.



Burze są z jednej strony piękne, ale potrafią też spowodować wiele szkód. Ważny jest przy tym sprawny system ostrzegania.

Polski, rządowy system ostrzegania przed burzami i innymi zagrożeniami działa raczej źle, a nowego rozwiązania jeszcze nie ma, choć zostało zapowiedziane. Odpowiedzią na te niedostatki może być Groomsh - internetowy bot działający w ramach aplikacji Facebook Messenger, którego zadaniem jest alarmowanie społeczności lokalnych o możliwości wystąpienia burz. Bot pozwala skanować okolice miejsca, w którym się znajdujemy, pod kątem występowania jednostek burzowych. Jak twierdzi Robert Marcinowicz, synoptyk Sieci Obserwatorów Burz, bardzo ważne jest ostrzeganie obejmujące kilka do kilkunastu minut, dające jak najlepszy obraz aktualnej sytuacji.



Groomsh dostępny jest pod adresem https://m.me/groomshBOT.



Zobacz: SMS-y mogą uratować ludzkie życie, ostrzegając przed nawałnicami
Zobacz: Przed ostatnimi nawałnicami nie w pełni wykorzystano RSO

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Mares
0

2017-10-22 15:45:33

A dlaczego tylko Messenger facebookowy ???? Ja durnowatego facebooka cenzurujacego wiele tresci nie mam i sobie chwale . Ale sa inne aplikacje typowe komunikatory jak WhatsApp które ma wiele osób . Może też o takich osobach pomyslicie a nie tylko promować FB .

Odpowiedz

12. ~slurp
1

2017-09-15 10:49:46

Niedługo już nic nie zainstalujesz bez konta na pomocniku dla rożnej maści złodziei i pedofilów, czyli Facebooka.

Odpowiedz

11. ~Amix
0

2017-09-15 10:46:28

Niech se w D.. wsadzą ta aplikacje. ZNOWU ZMUSZAJĄ NA SIŁĘ DO ZAŁOŻENIA KONTA NA TYM IDIOTYCZNYM FACEBOOKU.

Odpowiedz

10. ~Hmm
0

2017-09-14 23:17:55

Przecież to że są wyładowania nie oznacza że przejdzie coś takiego jak w sierpniu przez Polskę... tylko analiza danych radarowych...

Odpowiedz

9. ~Pablo
0

2017-09-14 16:55:49

Korzystam z tego co poprzednik. Sprawdza się zmakonicie

Odpowiedz

8. ~
1

2017-09-14 16:50:40

Ja polecam Blitzortung Lightning monitor, do prognoz Windy i Meteo ICM. Tyle wystarcza zeby miec orientacje.

Odpowiedz

7. mlb
1

2017-09-14 14:58:51

Polski, rządowy system ostrzegania przed burzami i innymi zagrożeniami działa tak jak wszystko inne w tym rządzie

Odpowiedz

2017-09-14 14:25:42

Na Androidzie jest taka opcja "cellbroadcastreceiver" Dlaczego żaden z naszych operatorów się tym nie zainteresuje. To dużo lepsze.

Odpowiedz

5. ~Stop platnym trollom Play na te
-3

2017-09-14 13:57:27

Na telepolis przydalby sie bot ostrzegajacy przed platnymi trollami Playa, nie wszyscy sa bowiem tak czujni zeby w zalewie komentarzy wylapac ich dzialanie.

Odpowiedz

3. ~
1

2017-09-14 13:39:56

Po pierwsze to coś nas samo z siebie nie ostrzeże, bo trzeba najpierw się łaskawie zapytać za każdym razem, a po drugie nie można temu nawet podać własnej lokalizacji tylko tą, którą poda przeglądarka, czyli określaną przez usługodawcę internetu (w moim przypadku różnica 200km).

Odpowiedz

2017-09-14 13:33:22

I pewnie działa to podobnie jak aktualna pogoda na Androidzie. Wyłączyłem, bo rozjazd totalny z rzeczywistością. XXI wiek a smartfon nie potrafi podać aktualnej!!!! pogody. Ja nie piszę o przewidywaniu! Nie potrafią obrobić aktualnych danych pogodowych, typu pada deszcz a mi wyświetla "zachmurzenie niewielkie"

Odpowiedz

1. ~mar
2

2017-09-14 13:13:35

Taką usługę od dawna ma BURZOWO.INFO - na ich stronie internetowej można ustawić sobie powiadomienia o zbliżającej się burzy na SMS / e-mail / Messenger. Oczywiście jest także aplikacja, która pokazuje wyładowania z Blitzortung, a wkrótce także z PERUNa od IMGW (czyli to co jest w Blids.de)

Odpowiedz