DAJ CYNK

Grę Fallout udało się uruchomić na Lumii 950 XL pracującej pod kontrolą pełnego Windows 10

22.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6028

Ważne 2

0

Windows 10 ARM to specjalna wersja desktopowego systemu operacyjnego Microsoftu, przygotowana z myślą o urządzeniach z procesorami ARM. Tego typu układy znajdują się także w smartfonach, takich na przykład jak Lumia 950 XL, na której zainstalowano pełną wersję Windowsa 10, a na nim uruchomiono grę Fallout.

Uruchomienie pełnego systemu Windows 10 na leciwym już smartfonie z Snapdragonem 810 nie jest niczym nowym, ale sam wyczyn jest godny podziwu. Na YouTube opublikowano film, który pokazuje, jak desktopowy Windows 10, przygotowany z myślą o procesorach ARM, działa na ostatnim flagowcu giganta z Redmond. Chociaż rozpoczynając rozwijanie tej wersji systemu Microsoft podawał, że do jej uruchomienia będzie wymagany co najmniej Snapdragon 835, poniższy film pokazuje, że równie dobrze może to być nieco starszy chipset.

Na tym jednak nie poprzestano. Na smartfonie z procesorem ARM uruchomiono grę Fallout. Przedstawia to drugi z opublikowanych filmów. Odpowiedzialny za publikację niezależny programista Wall SoGB twierdzi, że Fallout działa bezpośrednio na procesorze telefonu Lumia 950 XL i korzysta z technologii emulacji Windows x86 firmy Microsoft. 

Zobacz: Windows 10 Mobile umiera. W tym roku Microsoft wbije ostatni gwóźdź do trumny systemu - definitywnie i nieodwołalnie
Zobacz: Windows 10 Lean dla komputerów mobilnych
Zobacz: Kolejny patent Microsoftu zwiastuje zginany telefon Andromeda

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Komentarze
Zaloguj się