DAJ CYNK

Gra Game Dev Tycoon utraciła 77% pozytywnych ocen w Google Play

15.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3657

Ważne 5

1

Zrobisz aplikację, która spodoba się użytkownikom? Uważaj, bo Google może automatycznie usunąć pozytywne oceny, gdy będzie ich za dużo w krótkim czasie.Zrobisz aplikację, która spodoba się użytkownikom? Uważaj, bo Google może automatycznie usunąć pozytywne oceny, gdy będzie ich za dużo w krótkim czasie.

Greenheart Games, deweloper Game Dev Tycoon podał na swoim blogu, że ze sklepu Google Play zniknęło 77% pozytywnych ocen tej gry.

Według założyciela firmy Patricka Kluga, Game Dev Tycoon w ciągu pierwszych sześciu dni zgromadził 2 tysiące ocen z piącioma gwiazdkami. Szybko jednak ten sam człowiek zauważył, że liczba ta zmniejszyła się o 25%. Teraz jest ich nieco ponad 800, chociaż według dewelopera powinno być ponad 3000.Greenheart Games skontaktował się w tej sprawie z firmą Google. W odpowiedzi gigant wyszukiwarkowy napisał, że usunięcie ocen było celowym działaniem, zgodnym z zasadami dotyczącymi komentarzy i ocen. Przedstawiciel Google'a podkreślił, że trzykrotnie sprawdzono, czy decyzja została podjęta zgodnie z polityką firmy.

Ostatecznie Klug zrzucił winę na algorytm działający w Google Play, który przy identyfikacji fałszywych recenzji traktuje jednakowo bezpłatne tytuły i gry premium. Game Dev Tycoon kosztuje 23,99 zł i ma średnią ocenę 4,9 (z 859 ocen). Klug powiedział, że Greenheart Games nie zachęca do recenzji gry ani nie publikuje opinii swoich pracowników i przyjaciół.

Źródło tekstu: Greenheart Games, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. septum
0

2018-02-15 10:58:09

No to ładnie cie typie google zrobiło

Odpowiedz