DAJ CYNK

Google zapłaci za znalezienie błędu w aplikacjach z Google Play

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6214

Google rozszerza warunki programu Google Play Security Reward Program, w ramach którego można otrzymać wynagrodzenie za znalezienie błędów w aplikacji firmy. Teraz dotyczy on również aplikacji firm trzecich.

Google płaci teraz za znalezienie luki w zabezpieczeniach nie tylko własnych aplikacji, ale w zasadzie wszystkich programów dostępnych w Google Play. Pod warunkiem, że dany tytuł został pobrany minimum 100 mln razy. Błędu nie trzeba sygnalizować producentowi aplikacji, wystarczy przesłać zgłosenie do Google'a.

Zobacz: Huawei Mate 30 bez praw do instalacji aplikacji i usług Google Play

Choć internetowy gigant zachęca deweloperów do tworzeniach własnych, podobnych programów, chce zapewnić użytkownikom swojego sklepu z aplikacjami jak najwięcej bezpieczeństwa. Google informuje, że w ramach swojego programu pomógł ponad 300 tys. twórcom aplikacji, wypłacając 265 tys. dolarów za pomoc w wykryciu błędów. W tym 75 tys. w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Zobacz: Google Pixel 4 na realnych zdjęciach. Potwierdzają one brak dwukolorowej obudowy
Zobacz: Straciłeś pliki z telefonu? EaseUS pomoże je odzyskać

Google startuje również z nowym programem - Developer Data Protection Reward Program. Ma on służyć do identyfikowania i łagodzenia problemów związanych z nadużyciami danych w popularnych aplikacjach na Androida, projektach OAuth i rozszerzeniach Chrome. Głównie chodzi tutaj o sytuacje, w których dane użytkownika są wykorzystywane bez jego wiedzy. W ramach programu, za jeden raport można otrzymać nawet 50 tys. dolarów.

Zobacz: Znamy datę premiery Mate'a 30 Pro. Czy Huawei zdąży go przygotować?
Zobacz: Fotopojedynek: Samsung Galaxy Note10 vs Samsung Galaxy S9+

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: bitdefender; google; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu