DAJ CYNK

Google uruchomił nowy program wykrywania luk w zabezpieczeniach aplikacji

24.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3497

Ważne 3

1

Program typu "bug bounty" przewiduje nagrody dla tych, którzy odkryją problemy w aplikacjach na Androida znalezionych w sklepie Google Play.Program typu "bug bounty" przewiduje nagrody dla tych, którzy odkryją problemy w aplikacjach na Androida znalezionych w sklepie Google Play.

Google współpracuje z niezależną platformą HackerOne oraz deweloperami popularnych aplikacji na Androida w celu implementacji programu Google Play Security Reward. Mogą w nim brać udział programiści, którzy są gotowi reagować i naprawiać błędy w odpowiednim czasie oraz zgodzą się postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ujawniania informacji HackerOne i przedstawiać szczegółowe raporty. Do nagród obecnie kwalifikują się Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat i Tinder, a Google twierdzi, że lista ta będzie się rozwijać wraz z upływem czasu.

Jak podaje serwis HackerOne, znalazca luki w aplikacji zgłasza ten fakt deweloperowi, a następnie razem pracują nad rozwiązaniem problemu, na co mają 90 dni. W kolejnym kroku odkrywca luki prosi o nagrodę z programu i, jeśli zostaną spełnione kryteria firmy Google, otrzymuje 1000 dolarów.

Źródło tekstu: HackerOne, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. Gormar
-1

2017-10-25 09:34:26

Hallo, ludzie. Przecież Android jest tak dziurawy, że to będzie łatwa kasa (easy money) ;). Do roboty! Nie ma chętnych?

Odpowiedz