DAJ CYNK

Google odcina niecertyfikowane urządzenia z Androidem od Google Apps

28.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5854

Ważne 3

1

Zgodnie z zapowiedziami, gigant z Mountain View zaczął blokować dostęp do swoich aplikacji z urządzeń z odblokowanym bootloaderem lub niestandardowym ROM-em.Zgodnie z zapowiedziami, gigant z Mountain View zaczął blokować dostęp do swoich aplikacji z urządzeń z odblokowanym bootloaderem lub niestandardowym ROM-em.

Certyfikowane urządzenia z Androidem zapewniają użytkownikom spójne doświadczenia podczas korzystania z aplikacji Google i Sklepu Play, a także różne korzyści związane z bezpieczeństwem dzięki Google Play Protect. Przyjmujemy do wiadomości, że niektórzy producenci budują i sprzedają urządzenia, które nie zostały certyfikowane przez Google - napisała w oświadczeniu amerykańska firma.

Powodem, dla którego nasze urządzenie zostanie rozpoznane przez Google'a jako niecertyfikowane może być opieszałość producenta, któremu nie chce się stosownego certyfikatu otrzymać. Tak samo mogą zostać potraktowane urządzenia z wgranym nieoficjalnym, zmodyfikowanym systemem operacyjnym, a także z odblokowanym bootloaderem.

Jest jednak sposób, oficjalny, by problemowi zaradzić. Jeśli chcemy swobodnie korzystać z niestandardowych ROM-ów i ominąć blokadę, musimy się przyznać, że mamy niecertyfikowane urządzenie z Androidem i dokonać rejestracji na tej stronie. Możemy zarejestrować do 100 urządzeń na użytkownika.

Zobacz: Kolejne aplikacje z Google Play będą niedostępne dla telefonów z rootem

Źródło tekstu: Android Police, Google, wł

Komentarze
Zaloguj się