DAJ CYNK

Google nie będzie już analizował naszej poczty

25.06.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4026

Ważne 2

2

"Don't be evil" w wykonaniu Google'a to już historia. Firma dla wielu stała się synonimem wszystkich najgorszych praktyk. Jedną z nich była analiza naszej poczty. To ma (wreszcie) dobiec końca."Don't be evil" w wykonaniu Google'a to już historia. Firma dla wielu stała się synonimem wszystkich najgorszych praktyk. Jedną z nich była analiza naszej poczty. To ma (wreszcie) dobiec końca.

Nie każdy jest świadomy tego, że Google używa danych z Gmaila, by potem zaprezentować nam jak najdokładniejsze reklamy. Ta kontrowersyjna praktyka nie będzie już stosowana. Nie oznacza to jednak końca reklam. Teraz Google będzie w większym stopniu bazował na filmach, które oglądamy na YouTube'ie, aplikacjach ściąganych z Google Play oraz tym co wpisujemy w ich wyszukiwarkę. Nawet jeśli wyłączymy spersonalizowane reklamy (w ustawieniach Google), dane nadal będą zbierane.

Jednocześnie przeciwko Amerykanom trwa postępowanie Komisji Europejskiej (związane z porównywarką cenową oraz systemem Android) oraz Niemiec (związane z prywatnością).

Źródło tekstu: Business Insider, wł

Tagi: gmail Google
Komentarze
Zaloguj się
9. ~
1

2017-06-26 11:11:43

tyo jest ciekawe - bo niby google ułatwia wyszukiwanie, ale jednoczesnie je utrudniakazdy miał stresująca i niezrozumiała sytuację, gdy wyniki wyszukiwania wydają się kompletnie wziete od czapyi to jest zadziwiające jesli pamiętamy ze ta firma obraca MILIARDAMIale ja się nie dziwię, bo zatrudniają (jak wszyscy wielcy) debili - kiedys wykonywałem pewne prace dla nich i nie mogłem dogadać się by zmienili prostą rzecz (dla nas istotną) by format ich form dostosowywał się do ekranu odbiorcy a nie programisty, który był ewidentnie WIELKI - nic nie pomogło, są głusi, tępi i zarozumiali

Odpowiedz

8. ~
2

2017-06-26 04:55:22

Gadać, to sobie mogą. A robić dalej będą swoje.

Odpowiedz

7. ~.w
0

2017-06-26 04:41:48

@5 spróbuj duckduckgo (trochę śmieszna nazwa) - wyniki nie zawsze są idealne, ale czasami lepsze niż od googla (zależy od branży) a do tego nie szpieguja.@art - google i tak szpieguje na potengę wiec ten "dobry gest" i tak nic nie zmienia - pewnie wyszło, że inne metody pozyskiwania danych pozwalają na dokładniejsze profilowanie reklam więc wywalili zbędny mechanizm (próbując się przy tym wybielić, a gro fanboyów się idiotycznie cieszy :D [akurat nie tutaj])

Odpowiedz

6. loryfer
0

2017-06-25 22:41:38

śledza tak na prawde kazdy nasz ruch w sieci. takim czy innym sposobem zawsze bedą to robic

Odpowiedz

5. tMati
0

2017-06-25 22:37:19

Przez te ich algorytmy, to ostatnio mam problemy by szukać nowych informacji do pracy. Tak mi wyszukiwarki profiluje wyniki, że właściwe są na drugiej lub trzeciej stronie. O dziwo konkurencja bez zbierania danych trafia lepiej i mam co trzeba na samym początku. To całe zbieranie informacji skutkuje tylko tym, że prezentowane są nam treści z coraz węższych zakresów zamiast je poszerzać. To się zaczyna robić gorsze od samego szpiegowania.

Odpowiedz

4. ~df
-2

2017-06-25 20:47:55

korpo wiedzą o was wszysko, wiadomości wam też podają takie byście sami nie myśleli jak tvn wybiorcza poslat, czysta obłuda np. o nadchodzodzcac z islamu.(kreowanie czułych dyrdymałów o wojnie itp bzdety w tv mainstrams).. "kobiety z dziećmi i pasmem granatów pod chustą,tak taki gogel czyta wasze maile ma dostęp do waszych zdjęć i waszych rozmów telefonicznych, nasłuchuję co gadacie kiedy telefon jest w kieszeni , a wy dalej jak naiwne dzieci wiżycie , że to naturalne i co wam zrobią , zrobią wam jak będziecie sami myśleli ...

Odpowiedz

3. ~gość
2

2017-06-25 18:44:01

Taaa... z gmaila być może przestaną zbierać to podwoją siłę zbierania z chrome i yt. Wiadomo że szpiegują na potęgę i w wielu wypadkach wymuszają zgody np. poprzez uciążliwie wyświetlane komunikaty. A tak naprawdę nikt nie wie czy udzielenie im zgody czy nie ma jakiekolwiek znaczenie. I tak pewnie szpiegują.

Odpowiedz

2. ~JaneQ
2

2017-06-25 18:18:05

Nigdy w to nie uwierzę. Chociaż biorąc pod uwagę ilość danych jaką wyciągają z Androida czy Chrome...

Odpowiedz

1. ~
0

2017-06-25 17:26:41

Skoro Google takie złe, to dlaczego korzystacie z ich systemu reklam AdSense?

Odpowiedz