DAJ CYNK

Google Duo z grupowymi rozmowami wideo już dla wszystkich na Androidzie i iOS

24.05.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6391

Ważne 0

0

Wcześniej tym miesiącu użytkownicy Google Duo w kilku krajach mogli już korzystać z grupowych rozmów wideo. Teraz funkcja zostaje udostępniona globalnie, zarówno na Androida, jak i iOS.

Google Duo pozwala nawiązać grupowe połączenie wideo z maksymalnie ośmioma użytkownikami. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego połączenia wideo do jednej osoby, transmisja jest w pełni szyfrowana. Użytkownicy Androida mogą dodatkowo nagrywać krótkie wiadomości, dodając do nich tekst oraz emoji. Funkcja wkrótce zawita również do telefonów z systemem iOS.

Zobacz: Czas pożegnać Google Allo. Dziś ostatni dzień działania komunikatora Google

Z myślą o użytkownikach w Indiach, Brazylii oraz Indonezji Google uruchamia funkcję oszczędzania transferu danych. W ten sposób uda się oszczędzić nawet połowę danych podczas przeprowadzania rozmów przez Google Duo. Data Saver obejmie swoim zasięgiem kolejne kraje i co najważniejsze - działa zarówno podczas korzystania z Wi-Fi, jak i łączności z wykorzystaniem sieci komórkowych.

Zobacz: Koniec Google Allo w marcu 2019 roku

W 2016 roku było ich dwóch: Allo i Duo. Jeden miał służyć do rozmów tekstowych, drugi do rozmów wideo. Drugiemu udało się zdecydowanie bardziej. Już w kwietniu ubiegłego roku Google zasygnalizowało powolne wyciąganie wtyczki Allo. Produkt wbrew oczekiwaniom Google nie przyciągnął tak dużej rzeszy użytkowników. Licznik pobrań ze sklepu Google Play zatrzymał się blisko 10 mln (dla porównania Duo dobiło do miliarda pobrań).

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Android Central

Przewiń w dół do następnego wpisu