DAJ CYNK

Google Cloud Print - koniec testów beta i usługi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5088

Google Cloud Print is over

Google kończy testy beta usługi Cloud Print i całkowicie zamyka tę usługę drukowania za pośrednictwem chmury. Osoby korzystające z tego rozwiązania powinny się zacząć rozglądać za czymś innym.

Firma Google znana jest z tego, że wymyśla coraz to nowe projekty, z których część dosyć szybko kończy swój żywot. W przyszłym roku "problem" ten dotknie usługi drukowania opartego na chmurze. Google Cloud Print to rozwiązanie, którego początek sięga 2010 roku. Od tego czasu trwają testy beta usługi, które w końcu dobiegną końca. Czy jednak oznacza to, że będziemy mogli korzystać z jej finalnej wersji? Nic z tych rzeczy - koniec testów beta oznacza w tym przypadku również koniec samej usługi.

Zobacz: Jak Google manipuluje wynikami wyszukiwania - nowy raport. Może przyszedł czas na alternatywę?
Zobacz: Trwająca dziewięć lat batalia miedzy Google i Oracle skończy się w Sądzie Najwyższym

Gigant z Mountain View poinformował w komunikacie na swojej stronie internetowej, że usługa Cloud Print będzie działać do 31 grudnia 2020 roku. Od 1 stycznia 2021 roku osoby, które korzystają z tego rozwiązania, będą musiały używać czegoś innego - mają ponad rok na znalezienie alternatywy.

Google Cloud Print to usługa, która pozwala łączyć się z drukarkami przez sieć internetową i kontrolować zadania drukowania z poziomu przeglądarki. Użytkownicy łączą swoje drukarki z kontem Google, a następnie mogą z nich korzystać z komputerów stacjonarnych lub urządzeń mobilnych, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują - wystarczy dostęp do Internetu.

Zobacz: Google Home - tych głośników już nikt nie chce
Zobacz: Mapy Google przemówią po integracji z Tłumaczem Google

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu