DAJ CYNK

Gmail na Androida i iOS z odświeżonym interfejsem bije bielą po oczach. Zmiany nie tylko w warstwie wizualnej

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5594

Z mobilnej odsłony Gmaila dla Androida i iOS znika dobrze znana czerwień, a zastępują ją bijąca po oczach biel. To nieco wbrew temu do czego namawia deweloperów samo Google (używanie trybu nocnego, czyli dark mode).

"Zapomnijcie o trybie nocnym" - wydaje się mówić użytkownikom Google, które notabene samo zachęca deweloperów aplikacji do jego stosowania, aby oszczędzać baterię w smartfonie. Bo jak inaczej nazwać wprowadzaną właśnie zmianę, która czeka użytkowników mobilnego Gmaila na Androidzie oraz iOS? Dostajemy całkowicie biały interfejs z nielicznymi kolorowymi wstawkami, który co prawda wygląda czysto, ale w pewnych okolicznościach może być nieco męczący.

Obecna od 2014 koncepcja Material Design, obecnie znana jako Material Theme w ubiegłym roku zaczęła skręcać w stronę eliminacji dobrze znanej kolorystyki z programów Google. Zmiany widać nie tylko w samym Gmailu. Metamorfozę przeszły między innymi Kalendarz, Zadania czy Zdjęcia. Wdrażanie nowej wersji Gmaila dla iOS i Androida właśnie się zaczyna, co oznacza, że w najbliższych tygodniach pojawi się na wszystkich smartfonach.

Funkcjonalnie zmiany widać w postaci paska wyszukiwania obecnego na samej górze, w miejscu zajmowanym do tej pory przez czerwoną belkę. Na szczęście na stronę główną wyciągnięto przycisk do przełączania się między kontami. Miłym dodatkiem jest widoczność załączników do wiadomości. Oczywiście można ją wyłączyć, przełączając się na inny tryb widoku (kompaktowy).

Zobacz: Google może kolejny raz zostać ukarany za łamanie RODO. Skarga Fundacji Panoptykon
Zobacz: Konferencja Google I/O 2019 rozpocznie się 7 maja. Zagadka giganta z Mountain View została rozwiązana w ciągu godziny
Zobacz: Przypomnienia w Asystencie Google: niby są, ale jakby ich nie było

Jeśli tylko potwierdzą się doniesienia o Androidzie Q z systemowo działającym trybem nocnym, inwazyjna biel nowego Gmaila na smartfonach z systemem Google przestanie być problemem. Na to właśnie przy obecnych zmianach liczymy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: blog.google

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu