DAJ CYNK

Gmail jak poczta korporacyjna - poinformuje nadawcę o naszym urlopie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7382

Użytkownicy pakietu G Suite otrzymają funkcje znane m.in. z Outlooka. Pisząc wiadomość do osoby, która jest nieobecna i ma ustawioną konkretną datę nieobecności, pojawi się wiadomość zwrotna ze stosowną informacją.

Google wprowadzi do Gmaila i komunikatora Hangouts funkcjonalność dobrze znaną korporacyjnym użytkowników Outlooka i komunikatora Lync. Jeśli w ustawieniach poczty wprowadzimy informację, że w konkretnych dniach jesteśmy nieobecni, osoby chcące wysłać do nas wiadomość jeszcze przed jej napisaniem otrzymają komunikat o naszej nieobecności. Każdy, kto miał okazję spotkać się z tą funkcją zapewne przyzna, że jest to bardzo użyteczne narzędzie. To pozwala uniknąć sytuacji, w której wyprodukujemy długiego maila, a po jego wysłaniu dostaniemy wiadomość zwrotną - W dniach X - Y przebywam na urlopie. Poczta nie jest odczytywana. Życzę cierpliwości.

Zobacz: Google Pixel 4 na realnych zdjęciach. Potwierdzają one brak dwukolorowej obudowy
Zobacz: Quick Charge 3.0 w aucie - test ładowarek samochodowych Aukey [konkurs]

W pierwszej kolejności nowa opcja będzie dostępna dla wybranych klientów biznesowych pakietu G Suite, a jej wdrażanie odbędzie się w ciągu najbliższych tygodni. Niewykluczone, że w przyszłości nowa funkcja trafi do wszystkich klientów Gmaila.

Zobacz: Motorola One Zoom bez tajemnic. Znamy cenę i pełną specyfikację
Zobacz: 80% populacji całego kraju w zasięgu sieci 5G. Tak, już teraz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu