DAJ CYNK

Fuchsia OS - co takiego szykuje Google?

09.05.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 25

Ważne 6

1

Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym Fuchsia OS. Serwis Ars Technica zaprezentował pierwsze zrzuty ekranu interfejsu systemu.Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym Fuchsia OS. Serwis Ars Technica zaprezentował pierwsze zrzuty ekranu interfejsu systemu.

Fuchsia OS ma być przeznaczony dla smartfonów i tabletów, a jego interfejs ma opierać się na kartach, w których wyświetlane są poszczególne aplikacje. Ich rozmiar można dowolnie skalować i łączyć ze sobą, dzięki czemu można pracować na podzielonym ekranie.

Tym co wyróżnia Fuchsia OS na tle pozostałych systemów jest fakt, że nie jest on oparty na Linuxie. W przeciwieństwie do np. Androida lub Chrome OS. Cały system jest zbudowany od zera za pomocą platformy Google Flutter SDK, która generuje kod, z którego mogą korzystać różne systemy. Dzięki temu możliwe było uruchomienie Fuchsia OS na urządzeniu z Androidem i właśnie w ten sposób powstał film prezentujący interfejs systemu.

Cały czas nie wiadomo w tym wszystko po co w ogóle Google pracuje nad systemem, który może w jakikolwiek sposób przeszkodzić dominacji Androida na rynku. Być może pierwsze informacje na te temat poznamy pod koniec maja w trakcie konferencji Google I/O, na której zobaczymy m.in. nowego Androida.

Źródło tekstu: Ars Technica; wł

Komentarze
Zaloguj się