DAJ CYNK

Fortnite dla Androida już dostępny

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 15234

Na razie tylko w wersji beta, ale posiadacze wybranych smartfonów z Androidem mogą już grać w mobilną wersję Fortnite'a.Na razie tylko w wersji beta, ale posiadacze wybranych smartfonów z Androidem mogą już grać w mobilną wersję Fortnite'a.

Skąd wziąć grę?

Aby móc zagrać w mobilną wersję Fortnite'a należy zarejestrować się na stronie internetowej Epic Games. Wybrane osoby już otrzymują maile z informacją o możliwości pobrania gry.

Na czym zagram?Fortnie jest dostępny dla następujących urządzeń:


Pobieranie i instalacja

Aby pobrać grę trzeba będzie kliknąć w link, który otrzymujemy mailem, a następnie postępować według instrukcji pojawiających się na ekranie. Fortnite nie jest dostępny w Google Play, więc połowa procesu przebiega w przeglądarce internetowej. Będziemy musimy dać jej dostęp do plików smartfonu oraz pozwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Uprzedzają o tym dodatkowo komunikaty podczas instalacji.

Po pobraniu instalatora następuje pobranie samej gry (ok 1,8 GB), jej instalacja, weryfikacja, optymalizacja... O ile pobranie to kwestia prędkości Internetu, tak reszta procesu trwa ok 5 minut.

Pierwsze wrażeniaGra działa bardzo dobrze, ale można narzekać na grafikę. Nawet pomimo ustawienia "epickiej" grafiki (Mate 10 Pro) obiekty w grze mają brzydko poszarpane krawędzie i rażą w oczy widocznymi pikselami. Do wyboru mamy kilka poziomów szczegółowości grafiki oraz możemy wybrać, czy chcemy grać w 20 czy 30 klatkach na sekundę. Ogółem liczba dostępnych ustawień jest duża jak na grę mobilną.Sterowanie na dotykowym ekranie, jak bardzo bym go nienawidził, jest dosyć wygodne. Samo strzelanie może odbywać się automatycznie (gdzie tu przyjemność z grania?), poprzez dotknięcie dowolnego miejsca na ekranie lub osobnym przyciskiem. Mamy tutaj automatyczne celowanie, co jest sporym ułatwieniem dla graczy mobilnych. Dla osób lubiących wyzwania bez problemu można je wyłączyć.Jeśli mieliście już okazję zagrać w mobilną wersje Fortnite'a, podzielcie się wrażeniami w komentarzu.

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu