DAJ CYNK

Ford - otwórz samochód aplikacją na smartwatchu

18.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3660

Ważne 2

4

Ford, to kolejny po Hyundaiu i Volvo producent samochodów, który wprowadził aplikację na smartwatche, za pomocą której można sterować niektórymi funkcjami samochodu.

Ford, to kolejny po Hyundaiu i Volvo producent samochodów, który wprowadził aplikację na smartwatche, za pomocą której można sterować niektórymi funkcjami samochodu.

Aplikacja MyFord dostępna jest dla iOS i Android Wear. Oferuje ona podstawowe funkcje, takie jak otwarcie centralnego zamka, włączenie klimatyzacji, czy też bardzo użyteczna na parkingach przed supermarketami, funkcja pozwalająca zlokalizować samochód. Oprócz tego dzięki aplikacji można uruchomić silnik samochodu elektrycznego oraz sprawdzić stan naładowania akumulatora.

Aplikacja pozwala również dowiedzieć się jak ekonomicznie prowadzony jest samochód. Program przelicza przejechany dystans, analizuje prędkość i zużycie paliwa, a następnie informuje kierowcę co powinien poprawić, aby jazda była oszczędniejsza.

Pobierz aplikację dla systemu iOS.
Pobierz aplikację dla systemu Android Wear.

Źródło tekstu: Ford; wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2015-09-23 22:46:04

Jak można nie pamiętać gdzie się zaparkowało. Coraz gorzej z ludźmi...

Odpowiedz

13. ~Karol
0

2015-09-21 09:57:36

"Ford, to kolejny po Hyundaiu i Volvo"...?BMW wprowadziło to w 2012 roku...

Odpowiedz

12. ~Misiek
0

2015-09-21 09:46:48

Fordowi już hakerzy udowodnili używanie zasytych na stałe kluczy kryptograficznych, ogólnie słabej kryptografii w immobilizerach, a do tego fatalnych błędów w mechanizmach zabezpieczeń kluczyków. I to w USA, gdzie istnieje pozew zbiorowy i odszkodowania są bardzo wysokie. Ciekawe co tym razem hakerzy znajdą w tych samochodach.

Odpowiedz

11. ~wpr
0

2015-09-20 20:56:26

hm, w porównaniu do Tesli to słabo. Co prawda u nas nie są popularne ale np. w Norwegii już bardzo.Więc w takiej Tesli można sobie np. włączyć zdalnie ogrzewanie na 15 minut przed wyjściem z pracy. Oczywiście na parkingu Tesla jest podpięta do stacji ładowania.

Odpowiedz

10. Koriolan
0

2015-09-19 23:48:31

Ubezpieczyciele właśnie dopisują kolejne wyłączenia do umów..takiego samochodu pewnie nie da się skutecznie ubezpieczyć od kradzieży.

Odpowiedz

9. ABP
0

2015-09-19 11:34:05

Myślę, że złodzieje samochodów będą bardzo wdzięczni producentom za wprowadzenie takiego udogodnienia.

Odpowiedz

8. wlo
0

2015-09-19 10:21:51

Hose - Polak wie lepiej...GPS się sprawdza - nie, nie ten w telefonie, taki dla pieszych turystów. Polecam ;-)

Odpowiedz

7. Hose
0

2015-09-19 10:17:15

Wielu ludziom przyda się przy odszukaniu auta po grzybobraniu, co roku w mojej okolicy znajdują się turyści którzy kilkanaście godzin błądzą po lesie zanim ktoś ich znajdzie lub sami dokądś dotrą ;-)

Odpowiedz

6. ~
0

2015-09-19 09:37:18

I jesteśmy tacy... NOWOCZEŚNI.

Odpowiedz

5. wlo
0

2015-09-19 09:20:01

3 - tak jak zapłacić kartą w kasie zamiast telefonem z bajerną aplikacją ;-)

Odpowiedz

4. ~
0

2015-09-19 09:19:58

"bardzo użyteczna na parkingach przed supermarketami, funkcja pozwalająca zlokalizować samochód" - to nie tylko przez supersmarkami, nieraz po ciężkim tankowaniu miałem rano problem ze zlokalizowaniem samochodu na parkingu przed blokiem :)

Odpowiedz

3. ~q
2

2015-09-19 07:48:59

A w praktyce, to będzie tylko zabawka do włączenia raz, albo pokazania znajomym, że "mój samochód tak umi". W rzeczywistości dużo wygodniej będzie robić te wszystkie czynności w tradycyjny sposób. A już z tym sprawdzeniem stanu naładowania akumulatora to się uśmiałem :)

Odpowiedz

2. ~ola
0

2015-09-18 20:28:30

@1 nie w TV jakieś merce czy audi podjeżdżają do pana ze smartphone/''em...

Odpowiedz

1. wlo
-1

2015-09-18 18:11:56

No a ten niemiecki trener to nie opla czasem otwiera z telefonu w reklamie?

Odpowiedz