DAJ CYNK

Firefox w wersji 66.0 blokuje autoodtwarzanie dźwięku i wideo na stronach internetowych

19.03.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5926

Ważne 0

0

Kto choć raz doświadczył mechanizmu autoodtwarzania na stronie internetowej, doceni nową wersję przeglądarki Firefox. Wyciszenie automatycznego odtwarzania dźwięku to błogosławieństwo.

Pamiętacie jeszcze strony internetowe sprzed lat, które zabijały dźwiękami od pierwszych sekund? Nieco się w tej materii zmieniło, ale nadal część serwisów próbuje za mnie podejmować decyzje o wciśnięciu przycisku Play (z oczywistych względów). Tymczasem z odsieczą przybywa Firefox, który od wydanej właśnie wersji 66.0 pozwala zablokować autoodtwarzanie.

Zobacz: Skype zyskuje rozmycie tła w trakcie rozmów wideo. Microsoft wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji

Oczywiście funkcję można dowolnie dostosować do własnych preferencji. Funkcja jest na tyle sprytna, że rozpoznaje autoodtwarzanie wideo z domyślnie wyłączonym dźwiękiem i pozwala mu na to. Oczywiście w dowolnym momencie możemy użyć przycisku na odtwarzaczu, aby ten dźwięk włączyć lub przywrócić odtwarzanie. Zaufane witryny można dodać do 'whitelisty'.

Zobacz: Europa dostanie Androida bez wyszukiwarki Google i bez aplikacji Chrome, ale nie za darmo - ceny smartfonów mogą wzrosnąć

Źródło zdjęć: Mozilla

Źródło tekstu: TechCrunch

Przewiń w dół do następnego wpisu