DAJ CYNK

Firefox Preview 4.0 dla Androida już ma rozszerzenia

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6695

Firefox Preview 4.0

Firefox Preview 4.0 dla Androida został wydany w nowej wersji. Testowa przeglądarka w końcu obsługuje rozszerzenia. 

Firefox Preview 4.0 to wersja mobilnego Firefoxa, która ma pokazać nam przyszłość przeglądania stron na smartfonach. Mozilla obiecała, że wprowadzi obsługę rozszerzeń do testowej przeglądarki i dotrzymała słowa.

Zobacz: Firefox Lockbox - darmowy menedżer haseł teraz dostępny również na Androida
Zobacz: Microsoft Edge dla Androida blokuje śledzenie i szuka kontekstowo
Zobacz: Opera 56 dla Androida. Co nowego?

Firefox Preview 4.0 ma pierwsze rozszerzenie

Na razie mamy do dyspozycji tylko jedno rozszerzenie – uBlock Origin 1.25. Myślę, że to dobry wybór na początek. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez blokowania reklam, a niektórych stron nie sposób bez tego odwiedzać. Ma to też korzystny wpływ na prywatność przeglądania, a to przecież priorytet Mozilli. W lutym uBlock Origin można było zainstalować w wersji Nightly przeglądarki.

Firefox Preview 4.0 zrzuty ekranu

Ponadto nowe wydanie Firefox Preview 4.0 wprowadza możliwość zmiany ustawień ochrony przed śledzeniem. Wprowadzony został tryb „własna”, w którym możesz samodzielnie wybrać, jakie elementy zostaną zablokowane.

Na liście zmian znalazł się również mechanizm do wybierania języka aplikacji, zarządzanie logowaniem i ekran z najczęściej odwiedzanymi stronami.

Firefox Preview 4.0 już bez dopisku „beta” możesz ściągnąć ze strony projektu na GitHubie w postaci pliku APK. Możesz też poczekać, aż nowa wersja znajdzie się w Google Play.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu