DAJ CYNK

Firefox na iOS udostępniony dla wszystkich

13.11.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5212

Ważne 7

2

Mozilla poinformowała, że mobilna przeglądarka Firefox na iOS została udostępniona w App Store na całym świecie.

Mozilla poinformowała, że mobilna przeglądarka Firefox na iOS została udostępniona w App Store na całym świecie.

Udostępnienie oprogramowania na system Apple'a trwało dość długo i z problemami. Firefox trafił w końcu do sklepu już na początku września, ale pilotażowo dostępny był tylko Nowej Zelandii. Teraz pobrać może ją każdy użytkownik iPhone'a i iPada z odpowiednią wersja systemu. Przeglądarka wymaga do działania systemu iOS przynajmniej w wersji 8.2 lub nowszego.

Jak wynika z danych StatCounter, Firefox ma 10% udziału w globalnym rynku przeglądarek desktopowych i mobilnych i nieznacznie wyprzedza Internet Explorera. Daleko mu jednak do Chrome, który ma obecnie ponad 48% rynku.

Co więc zachwalają twórcy mobilnego "ognistego liska"? Aplikacja pozwala na przeglądanie w wielu kartach i zarządzenie nimi, tryb prywatny, zapewnia elastyczne wyszukiwanie oraz synchronizację z Firefox Accounts. Dzięki Firefox Accounts można zsynchronizować historię przeglądania, karty i hasła, a także przenieść zakładki z innych urządzeń do Firefoksa na iOS.

Aplikację Firefox na iOS można pobrać z App Store tutaj. Użytkownicy Androida mogą pobrać swoją wersję aplikacji Firefox z Google Play tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~krzysp
1

2015-11-15 22:13:35

Kolejna przeglądarka na Androida która nie posiada "reader mode" umożliwiającego wygodne czytanie dłuższych tekstów na małym ekranie. Już OperaMini na Symbiana świetnie sobie z tym radziła :)

Odpowiedz

27. ~Odw
0

2015-11-15 09:46:07

@26 smiech na telepolis.pl A kto podał lepszą przegladarkę na telefony? Przecieź tu jest tylko namiastka internetu hi, hi,....

Odpowiedz

26. ~
1

2015-11-15 09:06:05

@22: Przypominam, że wyścig na numery został zapoczątkowany przez Google. A przeglądarka Chrome od ok. 4 lat to również muląca kobyła (przynajmniej w wersji desktopowej).

Odpowiedz

25. ~@15
0

2015-11-15 08:09:34

Na Windows Phone?

Odpowiedz

24. ~@23
0

2015-11-15 08:05:44

Szczerze, zmiń pan tego złoma :D

Odpowiedz

23. ~Czas leci
0

2015-11-14 22:56:28

22@ to jaka polecasz przegladarke do adroida 4.4 mam problemy bo korzystam z KitKata

Odpowiedz

22. jedrek
-1

2015-11-14 22:10:44

Firefox przeglądarka dobra 5 lat temu. Dziś to tylko wyścig na kolejne, wyższe numery, za chwilę wydadzą wersję 5930324 i będzie ona 300000x lepsza od wersji 2.x i 400000000x bezpieczniejsza......... Obecnie produkt srajfono-gejowo-fontannowo podobny. Każda kolejna instalka coraz bardziej spuchnięta. Ta spuchnięta obecnie przeglądarka aby przypominała tą z dobrych czasów musi mieć dodane wtyczki celem wyłączenia g.... jakie do niej doklejono. Wtyczki pożerają kolejne zasoby RAM i wszystko zaczyna mulić przy intensywnej eksploatacji na kilkunastu zakładkach i otwartych kilku mapach. Strony tworzone przez gimbazę podobnie żreją RAM jak świnie z koryta. Strona niosąca ten sam przekaz z tymi samymi treściami i obrazkami 5 lat wstecz gdy nie miała doklejonego skaczącego g.... bo to nowoczesność......... wtedy po załadowaniu brała razem z FF jakieś 80MB RAM, dziś pożre 400MB, otworzysz 20 zakładek koniec RAM-u i FF wywrotka. Kosmos!

Odpowiedz

21. ~jarko
0

2015-11-14 20:44:40

@12 U mnie kody USSD dzialaja. Jeszcze wczoraj logowałem się na MiBoa i też działało. Może to coś nie tak z Twoim numerem?

Odpowiedz

20. ~
0

2015-11-14 20:15:22

Czy Firefox dla iOS korzysta w końcu z własnego silnika czy jest dalej tylko nakładką na Safari (jak większość przeglądarek dla systemu Apple)?

Odpowiedz

19. ~Dupelek
0

2015-11-14 14:21:04

@18. Nie wiem i mam inne zapotrzebowania.

Odpowiedz

18. ~~
0

2015-11-14 14:09:42

Czy obsługuje rozszerzenie typu ublock?

Odpowiedz

17. ~Dupelek
0

2015-11-14 13:01:33

16 mozna i aktualna wersja Firefoksa v43. Ale zeby ogladac np tv i inne wymagajace Adobe, to musisz uruchomic wtyczke Youtube, ktora musisz kliknac w Firefoksie. Ta wtyczka uruchamia Adobe choc nazwa jest mylaca. Inne Ci chyba nie beda potrzebne - jest ich b. duzo w Firefoxie. Od tej chvili masz mozliwosci ogladac duzo wiecej video.T

Odpowiedz

16. ~kakolnik
1

2015-11-14 12:45:42

mam pytanie, czy można wgrać firefoxa na starego androida, na leciwa se xperia 8? jeśli tak to proszę o namiar.

Odpowiedz

15. ~Dupelek
-1

2015-11-14 12:31:04

@14. Wpisz adres: weeb.tv. Po ukazazaniu sie strony, kliknij na Żywo (u gory po lewo) . Pokaze Ci sie strona z okolo 100 stacji tv. Wybierz stacje tv np tvp1 lub inna. W polu video kliknij na odbior. Po chwili ukaze Ci sie pytanie czy zainstalowac Adobe. Potwierdz i czekaj. Nie musisz sie nigdzie logowac!!! Zostanie zainstalowana app z ikona widoczna na dyspleju wszystkich Twoich juz zainstalowanych app. Kliknij na Adobe i potwierdz jej uruchomienie.Od tej chwili masz super UCBrowser. Ogladasz tv, filmy, video itd. ktore nie mozna ogladac bez Adobe Flesz Playera. Powodzenia

Odpowiedz

14. ~
0

2015-11-14 12:06:43

Jak w UC browser zainstalować Adobe Flash Playera?

Odpowiedz