DAJ CYNK

Facebook zapowiada Project LightSpeed. Powstanie kompletnie nowa, szybka i oszczędna wersja Messengera

30.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6797

Ważne 0

0

Tuż przed rozpoczęciem konferencji F8 dla deweloperów Facebook uchyla rąbka tajemnicy odnośnie planów dotyczących rozwoju komunikatora Messenger. Wkrótce doczekamy się całkowicie nowej, przebudowanej wersji aplikacji, która ma być bardzo szybka i oszczędna dla urządzeń mobilnych.

Z informacji udostępnionych przez samego Facebooka wynika, że gigant zamierza uruchomić inicjatywę o nazwie Project LightSpeed. W jej centrum znajdzie się zaprojektowanie całkowicie nowej wersji komunikatora Messenger. Plik instalacyjny programu ma nie przekraczać rozmiaru 30 MB, a sama aplikacja będzie się uruchamiać w czasie nie dłuższym niż 2 sekundy.

Zobacz: Za 50 lat większość użytkowników Facebooka będzie martwa. Co się stanie z ich danymi i profilami?

Oczywiście Facebook ma już w swoim portfolio wersję Lite, której instalator zajmuje około 25 MB, jednak została ona zaprojektowana pod kątem urządzeń o słabszej specyfikacji technicznej i przez to jest mocno ograniczona w stosunku do normalnej wersji. Wygląda na to, że społecznościówka Marka Zuckerberga bierze się za rozwiązanie największego problemu obecnej wersji Messengera - obciążenie dla baterii i zasobów systemowych smartfonu.

Zobacz: Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym. Chce zagrozić pozycji Siri i Asystenta Google

Wiemy też, że planowana jest nowa wersja Messengera dla komputerów stacjonarnych. Zapowiada przy tym pełną funkcjonalność znaną z mobilnej wersji (między innymi grupowe rozmowy oraz połączenia wideo) oraz dostępność dla systemów Windows oraz macOS. Obecnie aplikacja jest w fazie testów, ale premierę wersji finalnej przewidziano jeszcze na ten rok.

Źródło zdjęć: Facebook

Źródło tekstu: Venture Beat

Komentarze
Zaloguj się