DAJ CYNK

Facebook zakazuje "niemiłych" słów, a Google zmienia emotkę z pistoletem...

27.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5689

Ważne 8

2

Tak zwana poprawność polityczna daje się we znaki coraz bardziej. Google oraz Facebook postanowiły (w swoim mniemaniu) uczynić świat... łagodniejszym. W jaki sposób? Zmieniając emotkę i zakazując słów.



Tak zwana poprawność polityczna daje się we znaki coraz bardziej. Google oraz Facebook postanowiły (w swoim mniemaniu) uczynić świat... łagodniejszym. W jaki sposób? Zmieniając emotkę i zakazując słów.

Google postanowił, ze ikonka przedstawiająca pistolet zmieni się z rewolweru na... pistolecik na wodę. To kolejny ruch w stronę politycznej poprawności. Wcześniej firma postanowiła, że emotki będą w mniejszym stopniu podkreślały płeć.

Facebook natomiast uznał, że będzie ścigał za użycie słów wskazujących na "ułomność moralną lub psychiczną". Przykładami takich słów niech będą oszust, głupi oraz skąpiec. Niepożądane będą też wyrażenia dotyczące pogardy takie jak... "nie lubię". Ostatnią kategorią są treści wyrażające obrzydzenie czyli na przykład "ohyda".

Zobacz: Facebook przenosi dane 1,5 miliarda użytkowników z Irlandii do USA
Zobacz: Amerykanie nie ufają Facebookowi

Źródło tekstu: androidauthority, wł

Komentarze
Zaloguj się
52. ~https://youtu.be/2u-Hgn3GMnw
0

2018-04-29 18:57:57

Odpowiedz

51. ~Chłop
0

2018-04-29 09:52:15

@50 dzięki za info, również miłego...

Odpowiedz

50. ~@
0

2018-04-29 09:04:04

@48: Chłop: Witaj Kolego. Od kilku dni nie widzę go tutaj- albo może pod innym nickiem pisze. Wyszukałem i to niejaki "buhaha" Dyskusja była na temat udostępnienia przez operkoma nagrywanych rozmów i opisałem tam moje doświadczenie że prosiłem o plik mp3 a dostałem tylko link ważny chyba godzinę- nie miałem jak nagrać. I ten gościu mnie zaatakował. Miłego weekendu Ci życzę.

Odpowiedz

49. ~
0

2018-04-29 08:18:32

@21. Ten ciemny "człowiek" jeszcze nie napisał pozytywnej opinii na żadnym portalu!!!!!!

Odpowiedz

48. ~Chłop
0

2018-04-28 23:48:24

@43 nie wiem czy napiszesz, ale zapytam - kto tak Cię nazwał?

Odpowiedz

47. ~@
0

2018-04-28 15:23:31

A i nie martwcie się- Rosjanie nie przejęli Telepolisa!!! Tylko tak mnie coś naszło- nawdychałem się w Parku Śląskim kwiatów japońskich wiśni i bzów.

Odpowiedz

46. ~@
0

2018-04-28 15:15:58

@44 i @45:Dziękuję Wam Koledzy za dobre słowo :)Pażijom- uwidim kak eta budiet.Pazdrawliaju Was oczien serdieczno!

Odpowiedz

45. toms
0

2018-04-28 15:04:43

43- Farasag, loguj się, a co! Zawsze jesteś przeze mnie mile widziany!

Odpowiedz

43. ~@
0

2018-04-28 13:29:14

@42: Też bym chciał pomóc Koledze, ale nie wiem jak. Nie śledziłem jego problemu od początku, tylko dopiero może 2 latka jestem prawie na bieżąco. Konta Premium też nie mam. Jestem zarejestrowany, ale od dłuższego czasu się nie loguję. M.in. dlatego że raz pod swoim nickiem napisałem coś chyba na Interii lub na WP i jeden tutejszy bywalec nazwał mnie tam "przygłupim staruchem z Telepolis" Więc mu napisałem: "życzę Ci żebyś doczekał mojego wieku w dobrym zdrowiu na umyśle i żeby nikt Ciebie nigdy nie nazwał "przygłupim staruchem". Nie odpowiedział- tu bywa jako nie zalogowany. No to i ja mam w nosie logowanie- inni mogą to ja też. O!!!

Odpowiedz

37. ~
1

2018-04-28 09:14:33

@Rsdf "W sredniowieczu juz byla lista ksiag zakazanych " - w renesansie. Sredniowiecze bylo okresem intelektualistow, otwartym na wszelkie dyskusje.

Odpowiedz

36. ~Czerwony Spokojny Siedem
1

2018-04-28 08:52:48

35). Skoro pacyfista, zakazuje ikonki pistoletu, to niedługo wykreślą wyrazy: strzelać, zastrzelić itp.Zrobi się niby milusińsko na fejsiku, wszyscy się kochają... a na ulicy real z zabijaniem, gwałtami, bandami, narkotykami, więzieniem kobiet w wiadomych celach...

Odpowiedz

35. ~Rsdf
0

2018-04-28 08:39:08

W sredniowieczu juz byla lista ksiag zakazanych teraz mamy liste fb slow zwrotow fraz zakazanych. Skoro fb jest takim pacyfista milujacym pokoj prywatnosc to niech jeszcze wszystkie armie swiata wyposaza w wersje na wode a czolgi zamienia na taczki.

Odpowiedz

33. ~pabloki
0

2018-04-27 23:01:43

filtr przeciwspamowy nie puścił mojej wypowiedzi że yt będzie miał nową politykę . telepolis chyba tez . czy to tylko błąd programisty?

Odpowiedz

32. ~pabloki
0

2018-04-27 22:40:00

swoją drogą mam podobny temat . kiedy telepolis poinformuje nas jak będzie działao rodo na telepolis.

Odpowiedz

31. ~pabloki
0

2018-04-27 22:38:20

czytałem wersję rozszerzoną na niebieskim portalu . nieźle się ubawiłem . rozumim że pewnych zwrótów w trosce o moralnośc młodych ludzi tu nie przytoczono.analizując nową politykę ludzie sami chcą nakładac sobie ograniczenia bo wyrobiono w nich nawyk niewolnika . ludzie sami chcą pozbawiać sie swoich praw . z drugiej strony nie będzie dozwolona żadna krytyka co jest na ręke korporacjom produkujacym tzw masówkę żywności , chemii i po wprowadzeniu beda one mogły obniżyć jakość produktu bo każda krytyka skończy sie źle . tak samo jak w polskim prawie istnieją cenzurotówrcze artykuły ograniczające wolnośc wypowiedzi . teraz dochodzi cenzura w internecie , a do egzekucji wprowadzają rodo bo wtedy będziecie wiedzieli kto przetwarza wasze dane ale potem zniknie całkowicie anonimowa wypowiedź.

Odpowiedz