DAJ CYNK

Facebook wkrótce bardziej przyjazny hejterom

16.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4687

Ważne 8

6

"Nie lubię", nowy facebookowy przycisk może raz na zawsze zmienić wygląd największej na świecie sieci społecznościowej i... przyciągnąć hejterów.

"Nie lubię", nowy facebookowy przycisk może raz na zawsze zmienić wygląd największej na świecie sieci społecznościowej i... przyciągnąć hejterów.

Mark Zuckerberg oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad wprowadzeniem przycisku "Nie lubię" na Facebooku i serwis jest już blisko wprowadzenia tej funkcji w formie testowej. Nowa formuła serwisu miałaby mi.in. ułatwić wyrażanie emocji w sytuacjach, gdy "Lubię to" jest nie na miejscu.

O ile systemy oceniania treści nie są w sieci niczym nowym, to w przypadku Facebooka mowa jest o olbrzymiej skali. Z serwisu codziennie korzysta około 1 mld ludzi, a w skali miesiąca 1,5 mld osób. Bardzo trudno jest przewidzieć konsekwencje zmiany formuły - może ona zarówno przyciągnąć nowe osoby, jak i odstraszyć obecnych użytkowników.

Czy waszym zdaniem nowy Facebook stanie się lepszym miejscem?

Źródło tekstu: Business Insider, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2015-09-16 21:44:44

Najlepiej jakby tych przycisków nie było. Osobiście wolę zobaczyć jedną opinię w komentarzu, niż 100 "lubię to" bez żadnego komentarza.

Odpowiedz

31. LuiN
0

2015-09-16 16:51:43

30, pacman - kulturalna, konstruktywna krytyka jest niezwykle potrzebna i zarazem niezwykle rzadka w Internecie. Nie o niej jest jednak wiadomość. Moim zdaniem przycisk "nie lubię" więcej narozrabia, niż pomoże. Oczami wyobraźni widzę już farmy don''t-likeowiczów, minusowe ataki na strony polityków czy mściwe dzieciaki, które zaminusują na śmierć mniej lubianą koleżankę z klasy. To banalne lubię/nie lubię nijak ma się do krytyki, bardziej rozbija się o socjologię sieci i psychologię mniej lub bardziej anonimowego Internauty. Prawdopodobnie ktoś nawet zrobi duży biznes na najbardziej nielubianych treściach. Skąd hejter w tytule? Hejter działa bezmyślnie, tak samo jak teraz zmęczony pracą człowiek naciska odruchowo "lubię to" na milionie wpisów na FB nawet ich nie czytając czy "robi serduszka" na zdjęciach na Instagramie. Równie bezmyślnie wkrótce zaczniemy "nie lubić" różnych treści. Czasem przekornie, a czasem z czystego, leniwego hejtu.

Odpowiedz

30. pacman
0

2015-09-16 15:39:55

Co za głupi, idiotyczny tytuł newsa ala "onet". Ktoś kto ma inne zdanie, ktoś kto uważa, że np. nowy iPhone czy Sony zasługuje np. na ocenę 7/10 w recenzji to hejter ? To taki zwrot, który sztucznie ma obronić właśnie portale, firmy, korporacje, artystów, polityków przed...oceną ze strony odbiorców czyli konsumentów, wyborców. Trzeba odróżnić chamstwo, agresję od tego, że ktoś wyrazi swoje zdanie, nawet jeżeli jest inne.

Odpowiedz

29. ~
0

2015-09-16 14:53:02

Facebook otwiera się na szczerość. W końcu będzie można oznaczyć, że coś/ktoś nam się nie podoba/nie lubimy/itp.

Odpowiedz

23. ~Taki tamsdsd
0

2015-09-16 13:56:36

O, to wliczam się w ponad 75% ludzi na świecie, którzy nie używają fejsa :-) Ja nie mam czasu by tam wchodzić i czytać przechwalające się wpisy kto gdzie nie był i z kim, co kto sobie kupił, kto ma dzisiaj urodziny, mi do kontaktu ze znajomymi wystarczyłaby mi nawet Nokia 3310, a na fejsie byłem ostatnio nawet nie wiem kiedy

Odpowiedz

22. ~flh
1

2015-09-16 13:14:07

@ Radkor, boisz się że ktoś będzie unlikował twoje fotki? :)

Odpowiedz

21. ABP
2

2015-09-16 13:00:00

Przeczytałem gdzieś wyjaśnienie, że to nie będzie przycisk "Nie lubię", ale służący do wyrażania współczucia. Żeby nie trzeba było się zastanawiać, co miał na myśli wciskający "Lubie to" przy informacji o śmierci.

Odpowiedz

19. ~Xyz
0

2015-09-16 12:47:37

18. LuiN. Przepraszam prowadze inne badania a hosty niczego nie dowodza. Sa app. Powodzenia dla kolegow.

Odpowiedz

20. ~Ja±
-1

2015-09-16 12:47:37

17). idź lepiej na tego fejsa - i tam opowiadaj se takie bajeczki. Tam dostaniesz plusy za wszelkie kłamstwa i oszczerstwa.

Odpowiedz

18. LuiN
0

2015-09-16 12:40:35

17, Xyz - co innego mówi baza hostów.

Odpowiedz

17. ~Xyz
1

2015-09-16 12:38:33

5. Luin przeciez on pod nikogo sie nie podszywa. To jest jedna i ta sama OSOBA. Wiesz o tym od dawna!!!

Odpowiedz

15. Hose
1

2015-09-16 12:07:18

@2- Panie, bajeczki Pan opowiadasz. Mam abo w tej sieci ponad półtora roku a żona od ponad pół roku, wszystko działa jak należy (nie mam żadnych obiektywnych podstaw by przyczepić się do działania bądź jakości sieci jako takiej, w każdym razie w miejscach w których przebywam działa to bez zarzutu) Obsługa klienta, czytelność i komunikacja z operatorem to już zupełnie inna bajeczka (utknęli w czasach PRLu na dobre, załatwić cokolwiek graniczy z cudem, jakiejkolwiek decyzyjności całkowity brak, szczerze, masakra jakaś) Nie wiem jako to się dzieje że z siecią jest dobrze a reszta leży całkowicie, może dlatego że siecią zajmuje się Networks! ? Wracając do tematu "lubię to" przy informacji o przykładowo czyjeś śmierci wydaje się być nie na miejscu, raczej łapka w dół będzie wtedy odpowiedniejsza.

Odpowiedz

14. ~
2

2015-09-16 11:48:22

@12 Za skomplikowane dla niektórych :)

Odpowiedz

13. ~Ja±
-1

2015-09-16 11:44:27

5). Luin. Woow! Po tylu miesiącach, wreszcie doczekałem się normalnej reakcji i wpisu (Twojego) ze strony administracji:-) :-) :-) :-)A co do newsa:Czyżby Telepolis był od zawsze przyjazny hejterom..?:-D

Odpowiedz

12. ~ciekawy
3

2015-09-16 11:20:50

@RadkoR - czytanie ze zrozumieniem to sztuka w dzisiejszych czasach - to prawda. Chodzi o użytkowników - są osoby, które wchodzą na fejsa codziennie, inne co 30 dni. Łącznie w miesiącu uzbiera się ich 1,5 mld (zarówno tych wchodzących codziennie, co dwa dni, co dwa tygodnie itd.)Jeżeli te 1 mld użytkowników wchodzi codziennie na fejsa, to w ciągu miesiąca jest ich dalej 1 mld. Rozumiesz?

Odpowiedz