DAJ CYNK

Facebook przenosi dane 1,5 miliarda użytkowników z Irlandii do USA

20.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5326

Ważne 12

1

"Niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa" - Facebook zdaje się postępować według tego biblijnego zdania. Z jednej strony portal obiecuje zastosować się do nowego prawa unijnego o danych osobowych, a z drugiej - przenosi dane internautów z dala od Unii Europejskiej.



"Niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa" - Facebook zdaje się postępować według tego biblijnego zdania. Z jednej strony portal obiecuje zastosować się do nowego prawa unijnego o danych osobowych, a z drugiej - przenosi dane internautów z dala od Unii Europejskiej.

25 maja na terenie Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. Więcej na ten temat pisaliśmy w tej wiadomości. Stosowne zmiany mają zostać wdrożone przez każde przedsiębiorstwo działające w państwach UE, w tym także Facebooka.

Facebook obiecał, że skieruje do swoich użytkowników nowe prośby o akceptację regulaminu, co wynika z wejścia w życie przepisów RODO. W tej samej chwili jednak... firma postanowiła przenieść dane 1,5 miliarda osób ze swojej siedziby w Irlandii do Kalifornii. Dzięki temu nie będą one podlegały prawu Irlandii, a co za tym idzie - prawu Unii Europejskiej. Facebook broni się, że to zmiany wyłącznie "kosmetyczne".

Nie jest to jedyny portal, która przenosi dane użytkowników z UE do USA. To samo robi LinkedIn. Tamten portal zamierza dokończyć przenoszenie danych do 8 maja.

Zobacz: Nadchodzą zmiany w regulaminie Facebooka
Zobacz: Około 20 milionów Amerykanów usunęło Facebooka

Źródło tekstu: BBC, wł

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2018-04-23 10:18:46

@S4VE Nie uogolniaj. To nie jest jakies wydumane "polskie", a po porstu typowe zachowania rownie typowych kretynow funkcjonujacych zawsze bez wlasnej opinii, bez wlasnego zdania.

Odpowiedz

16. ~S4VE
1

2018-04-21 18:07:12

Typowo polskie - "...od bandy do bandy, jak Kubica na zakrętach."Wcześniej wielka moda i pęd do zakładanie kont na Facdbooku, a teraz obrót o 180 stopni i hejtowanie Facebooka, bo to teraz niby takie fajne i trendy.Rozsadek i zrównoważone podejście do spraw to w naszym społeczeństwie niestety nadal "towar" deficytowy.

Odpowiedz

15. ~Maniek
0

2018-04-20 21:52:06

@10 mam podobne odczucia bo też nigdy nie mialem tam konta

Odpowiedz

14. SACZI
0

2018-04-20 19:48:10

krakauer, ale to prawda, 85% społeczeństwa to idioci.Wynika to ze statystyki, czyli z rozkładu normalnego.Z tych 15%, 13% (względem ogółu), to jednostki ponadprzeciętnie inteligentne, a pozostałe 2% to powiedzmy, geniusze.Jak ktoś jest normalny i dba o minimum swojej prywatności, to założy sobie profil "szyfrowany" a reszta niech oddaje wszystko swoje zukerbergerowi.

Odpowiedz

13. ~krakauer
0

2018-04-20 19:18:04

Zuckerberg nawet nie udaje, że uważa użytkowników swojego serwisu za totalnych idiotów.Ciekawe, ile czasu musi minąć, żeby ludzie zrozumieli, że syfbuk to tylko jedna z macek systemu kontroli obywateli

Odpowiedz

12. ~
0

2018-04-20 19:08:53

@10 Zmien znajomych, aktualni to kretyni. Pisze serio, bez podtekstow.

Odpowiedz

11. ~Bzykmen
0

2018-04-20 19:01:37

#10 Nie martw się nie jesteś sam . Dokładnie miałem to samo . Byłem jakiś "inny"....

Odpowiedz

10. wlo
1

2018-04-20 18:52:33

Więcej powiem... Za nienormalnego byłem uważany także ze względu na to, że nie miałem konta na facebooku ;-)

Odpowiedz

9. wlo
1

2018-04-20 18:51:10

jedrek - co znaczy "nikt normalny"? Bo ja nie jestem za normalnego uważany... A nigdy z facebooka nie korzystałem ;-)

Odpowiedz

8. jedrek
0

2018-04-20 18:41:14

nikt normalny nie zakładał konta na tym pożal się portaliku.

Odpowiedz

7. ~aar4
0

2018-04-20 18:26:42

strezynska juz nie ma nic dogadania w temacie jakbys nie wiedzial

Odpowiedz

0

2018-04-20 18:20:17

Stwarzają kolejną sytuacje, która psuje im wizerunek już mocno nadszarpnięty. Co nie zmienia faktu, że będzimy i tak z niego korzystać.

Odpowiedz

1

2018-04-20 18:12:58

Niech to nagłośnią w mediach bo to jest wynoszenie danych obywateli z UNI. Zabieg kosmetyczny czy strach przed utratą tych danych

Odpowiedz

4. ~
0

2018-04-20 17:26:18

teraz Streżyńska będzie jeździć na rauty nie do Irlandii tylko do usa

Odpowiedz

3. ~
1

2018-04-20 17:23:29

Wiedzialem, ze tak bedzie. USA nigdy nie zgodza sie na RODO.

Odpowiedz