DAJ CYNK

Facebook pomoże zadbać o prywatność

20.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3339

Ważne 1

1

Facebook chce wprowadzić funkcje, które pozwolą nad zadbać o prywatność i ochronę wizerunku. Na pierwszy ogień idą zdjęcia.



Facebook chce wprowadzić funkcje, które pozwolą nad zadbać o prywatność i ochronę wizerunku. Na pierwszy ogień idą zdjęcia.

Nowy mechanizm Facebooka będzie informować nas o tym, że znajdujemy się na zdjęciu zamieszczonym w serwisie przez inną osobę. Użyta zostanie do tego ta sama technologia, która obecnie podpowiada sugerowanych znajomych do oznaczenia, w momencie wstawiania zdjęcia, na którym się znajdują.

Jeśli na Facebooku pojawi się zdjęcie, na którym się znajdujemy, mechanizm automatycznie je wychwyci i powiadomi nas o tym. To od nas zależy, czy oznaczymy się na zdjęciu, czy też zgłosimy je do usunięcia, bo np. fotografia została zrobiona bez naszej zgody. Oczywiście algorytm może się pomylić, wtedy również pojawi się stosowny przycisk "To nie ja". Funkcja jest opcjonalna i można będzie ją ręcznie włączyć lub wyłączyć.

Źródło tekstu: Facebook; wł

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
16. ~gfte
0

2017-12-24 22:08:25

Prima Aprillis ;)

Odpowiedz

15. ~
0

2017-12-21 16:36:47

@14. ~Kamil Nie beda. Ale beda przypuszczac, bez 100% pewnosci. Jednoznacznie stwierdzajac "tak" albo "nie" testujesz ich algorytm rozpoznawania twarzy, gdyz tu o to chodzi. Lemingi sa zwyklymi krolikami doswiadczalnymi.

Odpowiedz

14. ~Kamil
0

2017-12-20 15:55:25

a skąd oni będą wiedzieć czy ja jestem na zdjęciu ? :D

Odpowiedz

13. ~sueshack
0

2017-12-20 15:49:17

W następnym odcinku: kieszonkowcy pomogą zadbać o bezpieczeństwo portfeli.

Odpowiedz

12. ~
0

2017-12-20 14:50:46

Jeśli Fb mówi o większej prywatności, to oznacza mniej prywatności. "Oczywiście algorytm może się pomylić, wtedy również pojawi się stosowny przycisk "To nie ja" - tego nie rozumiem.

Odpowiedz

11. ~pablosox123
0

2017-12-20 13:56:11

ja sam zadbałem o prywatnośc i skasowałem fb jakies 2 tygodnie temu.

Odpowiedz

10. prixGZ
0

2017-12-20 12:46:24

fejsik i prywatnosc to sie jakos nie zgrywa.. ale zobaczymy

Odpowiedz

9. ~
0

2017-12-20 11:38:16

Lemingi kupia. Na 100% kupia.

Odpowiedz

8. jedrek
1

2017-12-20 10:59:36

Człowiek myślący nie korzysta z tego g... Wystarczy zobaczyć co się dzieje na blokowanym ruchu na ublocku i ghostery jak się tam z musu sporadycznie włazi (bo dana pożal się organizacja nie zna innych serwerów do stworzenia sobie strony innej niż gimbazowy pejsbuk).

Odpowiedz

7. ~pablosox123
1

2017-12-20 10:58:17

i tak w tym swiecie prywatnosc jest niemozliwa.Wszedzie kamery,kazdy gdzies robi zdjecia,imie i nazwisko w internecie.nr telefonu,sledzenie gps,satelity.Zapomnijcie o jakiejkolwiek prywatności no chyba tylko tej 5 minutowej w kibelku.

Odpowiedz

6. ~y
1

2017-12-20 10:55:32

Facebook ? Zadba o priv ? HERETYCY ;)

Odpowiedz

5. ~NG
1

2017-12-20 10:54:34

To bardziej funkcja dla tych, którzy nie chcą by ich wyidealizowany obraz na fb padł poprzez oznaczenie zdjęcia na którym wygląda się jak foka. xD

Odpowiedz

4. ~zenaq
1

2017-12-20 10:43:05

Fejsbuk i prywatność to jakiś oksymoron. Te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają.

Odpowiedz

3. ~pablosox123
1

2017-12-20 10:04:34

hahahahahahahaha konieć roku sie zbliża a tu taki zarcik na sam koniec,Normalnie żart roku z tą prywatnościa.odrazu poczułem sie bezpieczniej

Odpowiedz

2. ~marcellove
3

2017-12-20 09:21:33

Serwis do dzielenia się swoja prywatnoscia z całym światem pozwoli zadbać o prywatnosc? Zabawne!!!

Odpowiedz