DAJ CYNK

Nie da się już zarejestrować w Messengerze bez konta na Facebooku

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 100340

Facebook Messenger logo

Nowi użytkownicy nie zarejestrują się już w Messengerze bez posiadania konta na Facebooku. Społecznościowy gigant po cichu wycofał taką możliwość.

Facebook jakiś czas temu pozwolił na zarejestrowanie się w aplikacji Messenger lub Messenger Lite osobom bez konta na należącej do niego platformie społecznościowej. Wystarczył numer telefonu. Ta możliwość została właśnie wyłączona, o czym dowiadujemy się między innymi z Centrum pomocy Facebooka:

Czy mogę zarejestrować się w usłudze Messenger, jeśli nie mam konta na Facebooku?

Nie. Aby korzystać z Messengera, musisz utworzyć konto na Facebooku.

Jeżeli miałeś(aś) konto na Facebooku, ale zostało zdezaktywowane, dowiedz się, jak możesz dalej korzystać z Messengera. Jeżeli chcesz przełączyć się na inne konto lub uzyskać dostęp do swojego konta na innym urządzeniu, dowiedz się, jak utworzyć hasło do konta.

Zobacz: Facebook pracuje nad własnym systemem operacyjnym
Zobacz: Z Facebooka wycieka 267 mln numerów telefonów

Rzecznik prasowy Facebooka poinformował, że zmiana została dokonana w celu uproszczenia procesu logowania do Messengera. Osoby, które korzystają z Messengera, ale nie posiadają konta na Facebooku, nie stracą dostępu do komunikatora.

- Jeśli jesteś nowy w Messengerze zauważysz, że potrzebujesz konta na Facebooku, aby rozmawiać z przyjaciółmi i bliskimi znajomymi. Odkryliśmy, że zdecydowana większość osób korzystających z Messengera już loguje się przez Facebooka i chcemy uprościć ten proces. Jeśli korzystasz już z Messengera bez konta na Facebooku, nie musisz nic robić.

- napisał rzecznik Facebooka w odpowiedzi na pytanie w tej sprawie

Niektórzy użytkownicy Messengera bez konta na Facebooku poinformowali za pośrednictwem Reddita, że proces nie przebiegł "bezboleśnie". Przejawem tego był komunikat o błędzie, który zobaczyli w Messengerze, informujący o ograniczeniu funkcjonalności ich kont.

Niektóre źródła podają, że wyłączenie możliwości oddzielnej rejestracji się w aplikacji Messenger ma związek z planowaną unifikacją Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Ogłosił to na początku 2019 roku Mark Zuckerberg (szef Facebooka) na swoim blogu.

- Ludzie powinni mieć możliwość korzystania z dowolnej z naszych aplikacji, aby docierać do swoich przyjaciół, i powinni mieć możliwość łatwej i bezpiecznej komunikacji w sieciach. Planujemy zacząć od umożliwienia wysyłania wiadomości do kontaktów przy użyciu dowolnej z naszych usług, a następnie rozszerzenia tej interoperacyjności również na SMS.

- napisał Mark Zuckerberg

Zobacz: Zuckerberg chce połączyć WhatsApp, Instagram i Messenger wspólną infrastrukturą. Kluczem ma być bezpieczeństwo
Zobacz: Instagram Threads - nowy komunikator w imperium Facebooka

Ankieta
26%
41%
29%
3%

Wszystkich głosujących: 1247

Źródło ankiety: Nie da się już zarejestrować w Messengerze bez konta na Facebooku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Facebook, VentureBeat, Reddit

Przewiń w dół do następnego wpisu