DAJ CYNK

Facebook chce pomóc dawcom krwi w Indiach

29.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 31

Ważne 3

0

1 października użytkownicy Facebooka w Indiach będą się mogli zarejestrować jako dawcy krwi i zostać połączeni z osobami jej potrzebującymi oraz szpitalami.1 października użytkownicy Facebooka w Indiach będą się mogli zarejestrować jako dawcy krwi i zostać połączeni z osobami jej potrzebującymi oraz szpitalami.

Indyjskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki nad Rodziną opublikowało dane, z których wynika, że w 2013 i 2014 roku kraj ten doświadczył 17% niedoboru krwi. Stanowi to problem dla pacjentów, którzy podczas przeprowadzanych operacji potrzebują dostarczenia dużych jej ilości. Pomóc w poprawie sytuacji chce Facebook.

Już od 1 października potencjalni dawcy krwi w Indiach będą mogli ten fakt zarejestrować w mobilnej wersji Facebooka oraz w aplikacji na Androida. Osoby potrzebujące krwi, ale także szpitale, będą mogły tworzyć posty informujące o tym, jakiej krwi potrzebują i z jakiego powodu. Taka informacja trafi do osób zarejestrowanych jako dawcy. Posty z informacjami dotyczącymi chęci oddania krwi oraz zapotrzebowania na nią będą domyślnie ustawione jako widoczne tylko dla autora i będą trafiać tylko do osób, do których trafić powinny.Źródło tekstu: Facebook, wł

Komentarze
Zaloguj się