DAJ CYNK

Facebook chce naprawić Messengera

17.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 15225

Ważne 17

4

Odkąd Messenger stał się samodzielną aplikacją, Facebook dodaje do niego coraz więcej dodatków, niekoniecznie mile widzianych przez użytkowników.Odkąd Messenger stał się samodzielną aplikacją, Facebook dodaje do niego coraz więcej dodatków, niekoniecznie mile widzianych przez użytkowników.

David Marcus z Facebooka wyjaśnił w obszernym poście, jakie zmiany w tym roku czekają jeden z najpopularniejszych komunikatorów świata. Messenger w ostatnim czasie uzyskał wiele dodatkowych funkcji, z których część została dobrze przyjęta przez użytkowników, na przykład rozmowy wideo i bogaty zestaw emoji, ale nie wszystkie (reklamy).

Najważniejszą rzeczą, jakiej możemy oczekiwać od Messengera w tym roku, jest uporządkowanie komunikatora. Jak napisał Marcus, Messenger otrzymał funkcje, które go wyróżniają na tle konkurencji. Jednak ściganie się z innymi na nowe funkcje spowodował zagracenie aplikacji. Ma się to wkrótce zmienić, choć nie zostało podane, w jaki dokładnie sposób.

W 2018 roku ma nastąpić dalszy rozwój czatu głosowego i wideo, które mają działać coraz lepiej.

W 2017 roku czat głosowy i wideo naprawdę się rozwijają. W tym roku zobaczysz, że nadal inwestujemy w komunikację w czasie rzeczywistym, aby mieć pewność, że niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz łatwo pozostawać w kontakcie z najbliższymi - napisał David Marcus.

Kolejne zmiany mają dotyczyć czatów grupowych, zarówno w trybie online, jak i offline.

To tam odbywają się nasze codzienne interakcje międzyludzkie. Koordynujemy prawdziwe życie, łączymy się, publikujemy opinie na temat najnowszych wiadomości z danego dnia, analizujemy nasze ulubione programy telewizyjne, a także odtwarzamy i przeżywamy najważniejsze wydarzenia sportowe. Istnieje wiele sposobów na ulepszenie grup. Tożsamość jest wbudowana - chodzi tylko o ludzi, a nie numery telefonów. Błyskawiczne szybkie sposoby udostępniania zdjęć i filmów - przy okazji jakość naszych zdjęć jest lepsza niż kiedykolwiek (4k!) - plus sposoby na uaktualnienie czatu grupowego do czatu grupowego wideo na żywo.

W roku 2017 wszechobecne stały się wiadomości wizualne, a bieżący rok ma przynieść dalszy rozwój takiego sposobu wzajemnego komunikowania się. Według pracownika Facebooka ludzie będą oczekiwać super szybkiej i intuicyjnej kamery, wideo, obrazów, GIF-ów i naklejek w niemal każdej rozmowie. I dotyczyć to będzie także czatów osobistych i uruchomionego niedawno Messengera Kids.

Facebook planuje także ulepszyć sposób, w jaki zarabia pieniądze na Messengerze, ogłaszając nowe inicjatywy biznesowe. Jedną z nich jest poprawa obsługi klienta za pośrednictwem Messengera.

Dzwonienie do firmy zajmuje wysokie miejsce na liście rzeczy, których nie chcemy robić w danym dniu. Ale ponieważ wiadomości stają się coraz popularniejsze jako dodatkowy kanał do natychmiastowej, osobistej obsługi klienta, oczekiwania i doświadczenia zaczęły się spotykać w środku - wprowadzanie wiadomości jako prawdziwego kanału obsługi klienta.

Facebook chce zmienić działanie Messengera w najprostszy i najpiękniejszy sposób spędzania czasu razem w szczęśliwych i trudnych czasach. Czy to się uda, powinniśmy się dowiedzieć w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Obecnie nie są znane terminy wprowadzania zmian, więc pozostaje nam czekać na przyszłe zapowiedzi ze strony społecznościowego giganta.

Zobacz: Naprawa Facebooka to największe wyzwanie dla Zuckerberga na 2018 rok

Źródło tekstu: Facebook

Komentarze
Zaloguj się