DAJ CYNK

Ericsson wyjaśnia jak działa LTE

04.04.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8282

Ważne 13

1

LTE to globalny standard sieci mobilnych czwartej generacji (4G), wspierany przez najważniejsze firmy w branży telekomunikacyjnej.

LTE to globalny standard sieci mobilnych czwartej generacji (4G), wspierany przez najważniejsze firmy w branży telekomunikacyjnej. To najszybciej rozwijający się system w historii telekomunikacji mobilnej.

Ericsson chwali się, że dostarczył większość spośród wszystkich komercyjnie uruchomionych sieci LTE na świecie i podpisał umowy z 10 największymi operatorami na świecie (pod względem globalnych przychodów w 2012). Producent dostarczył infrastukturę zarówno do pierwszej sieci uruchomionej przez TeliaSonera, jak i dla sieci Verizon, która jest największą na świecie komercyjną instalacją LTE.



Ericsson dostarczył ponad 190 sieci LTE RAN i Evolved Packet Core do ponad 70 krajów. Wg danych na koniec 2013 r., 130 spośród tych sieci już obecnie działają komercyjnie.



W połowie grudnia 2013 stowarzyszenie GSA (Global mobile Suppliers Association) poinformowało, że komercyjnie uruchomionych jest już 251 sieci LTE w 93 krajach.

Zobacz: GSA: 251 uruchomionych sieci LTE

Źródło tekstu: Ericsson, wł

Tagi: Ericsson LTE
Komentarze
Zaloguj się
30. ~hmm...
0

2014-04-07 11:11:10

niech te kwadraciki tak nie latają, taki mam hangover że mi web rozsadzi...

Odpowiedz

29. mlb
0

2014-04-06 22:51:47

Z punktu widzenia konsumenta LTE w Polsce jest zdecydowanie na wyrost. Już HSPA+DC ma zadowalającą wydajność. Większym problemem jest przepustowość sieci i małe pakiety danych które sprowadzają LTE roli do Porsche oferowanego wyłącznie z reglamentowaną benzyną.

Odpowiedz

28. ~3admin
0

2014-04-06 14:16:55

Dobrze wyjasnione

Odpowiedz

27. ~Adam M
1

2014-04-06 12:36:43

@22 - Nie ma już czegoś takiego jak "Nokia Siemens Networks", teraz jest to Nokia Solutions and Networks!

Odpowiedz

26. ~
0

2014-04-06 00:03:47

Eryk i Polkomtel jako jedyni trzymają jeszcze poziom.

Odpowiedz

25. ~hmmm
0

2014-04-05 23:44:52

@24. ~dr wolny - żartujesz prawda?ja widzę to tak - jest wolny rynek,są przetargi,kto ma technologie gotową to startuje,kto ma technologię wcześniej, ten ma niższe koszty ergo niższą cenęEurpoejscy dostawcy sprzętu pozamykali swoje R&D albo wynieśli je do Chin, czego tutaj teraz oczekiwać?Jakie top of the top - człowieku? obudź się ... ta firma już jest pozamiatana, jeszcze kilka takich reklam im zostało, relacje i kopiowanie azjatyckich technologii.

Odpowiedz

24. ~dr wolny
-1

2014-04-05 21:43:40

ciekawe, niestety w PL jedny operator, ktory korzysta ze sprzetu Eryka to PLK. Polska wypada baaardzo slabo na tle innych opsow w USA oraz UE. Schemat: HUA badz NSN (polityka) - na tle konkurencji Eryk to "top of the top " co przeklada sie na cene.Musi minac kilka lat aby priorytetem stal sie uzytkownik a nie lokalny ops ze swoimi KPI capex/opex w stosnku to opsa macierzystego..w brazny jestem ponad 15 lat (po stronie operatora jak i dostawcy) a wiec wiem co pisze, tych co nie "łapią" przepraszam za kontekst mojej wypowiedzi.

Odpowiedz

23. ~
0

2014-04-05 21:20:28

@22 Czy ja wiem, Nokia Siemens Networks przygotowując infrę dla Plusa poinformowała, że CSFB można bardzo łatwo upgradować do VoLTE.

Odpowiedz

22. ~Pan Vaclaw
0

2014-04-05 12:08:58

Co do VOLTE sprawa jest prosta. Implementacja jest dosc droga, wymaga zmian w EPC, implementacji w IMS. A tak naprawde nie ma wsparcia tego w terminalach. CSFB jest latwe we wdrożeniuj i działa. Dla abonenta niema to za bardzo znaczenia w jaki sposób jest wykonywane połaczenie głosowe. Wiec nie ma sie co nad tym marnowac czasu.

Odpowiedz

20. ~@18
0

2014-04-05 08:51:46

Tak. Sprawdzone

Odpowiedz

19. ~Kamil
0

2014-04-05 07:49:54

Plus korzysta ze sprzętu Ericssona i NSN. Dlaczego na tej mapce nie jest oznaczona Polska jako "commercial traffic"?

Odpowiedz

18. ~
0

2014-04-04 21:38:47

@17 nie chodzi mi o CSFB bo to normalne, tylko o ściągnie danych jeśli wyskakuje z zasięgu LTE do 3G czy jest handover z tym samym IP bez zrywania sesji.

Odpowiedz

17. ~gosc
0

2014-04-04 21:22:28

@16 W play dziala to tak plynnie ze nie zauwazasz. Ja sprawdzam w taki sposob ze robie tethering z kompem, cos sciagam z neta a potem wykonuje polaczenie z telefonu. Natychmiast z lte jest przerzucane do hspa+

Odpowiedz

16. ~
0

2014-04-04 18:35:46

@14 w Plusie jest już niezauważalny handover z LTE do 3G, kiedyś było inaczej, ale to były początki. W Play albo nie ma w ogóle z LTE do 3G na razie, albo nie działa to prawidłowo, bo mi nie przechodzi.

Odpowiedz

15. ~
0

2014-04-04 18:24:22

@14 raczej pojemność sieci. Na upartego mogliby wprowadzić, ale wg mnie nie na tym etapie, gdzie sprzętu tyle co kot napłakał, a odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa czym jest VoLTE znowu by spadła na jednego opa.

Odpowiedz