DAJ CYNK

Huawei EMUI 9.1 - sprawdź kiedy dostaniesz aktualizację

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 31520

 

Polski oddział Huawei zaprezentował harmonogram aktualizacji nakładki EMUI do wersji 9.1. Wraz z nią dostaniemy nowy wygląd ikon, paczkę tapet, obsługę GPU Turbo 3.0, szybsze działanie oraz tryb zdjęć Księżyca.

Aktualizacje nakładki Emotion UI już ruszyły. Dotyczą one smartfonów kupionych na wolnym rynku. Egzemplarze kupione u operatorów jak zwykle otrzymają ją z lekkim opóźnieniem.

Harmonogram aktualizacji wygląda następując:

Co nowego w EMUI 9.1?

Najbardziej widoczną zmianą w nowej wersji nakładki jest wygląd ikon, który jest zdecydowanie przyjemniejszy dla oka oraz zestaw nowych tapet. Widoczny może być również wzrost szybkości działania. To zasługa nowego systemu plików EROFS. Huawei przekonuje, że dzięki niemu prędkość losowego odczytu danych wzrasta do 20%. EMUI 9.1 przynosi również obsługę technologii GPU Turbo 3.0, zwiększającą wydajność w popularnych grach oraz obsługę funkcji OneHop. Pozwala ona na szybkie przesyłanie danych pomiędzy smartfonem, a laptopem Huawei. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym opisie ostatnich modeli Matebook. Modele wyposażone w aparaty ze wsparciem sztucznej inteligencji mogą liczyć też na specjalny tryb robienia zdjęć księżyca, znany z modelu P30 Pro.

Zobacz: Huawei chce być jak Apple. Nowe MateBooki zaczynają tworzyć ekosystem z Windowsem
Zobacz: Huawei z bardzo dobrymi wynikami finansowymi pomimo problemów

Swoją aktualizację już mam. Co z oprogramowaniem Orange?

Aktualizację właśnie pobieram dla modelu Mate 20 Pro i jest ona dosyć spora. Waży 4,14 GB. Wcześniej niewiele mniejszą (4,1 GB) dostał P30 Pro, choć w jego przypadku były to tylko poprawki dla aparatu. 

W komentarzach poruszyliście dzisiaj temat niewielkiej paczki z aktualizacją Orange, która jest instalowana na telefonach Huaweia po włożeniu karty pomarańczowej operatora. Post na Wykopie sugeruje, że w ten sposób Orange "branduje i psuje" smartfony. Sprawę aktualnie wyjaśniamy i mam nadzieję, że wrócimy do niej już jutro. A póki co mogę powiedzieć, że owe "brandowanie" nie jest do końca prawdą. Dowodem na to jest właśnie aktualizowany Mate 20 Pro, który wcześniej otrzymał taką aktualizację od Orange i nie jest egzemplarzem kupionym u operatora. Wygląda to tak jak na powyższym zrzucie ekranu.

Zobacz: Huawei organizuje wakacyjną obniżkę cen
Zobacz: Megaustawa wróci do sejmu? Senat zgłosił poprawki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu