DAJ CYNK

Effaclar Spotscan - aplikacja mobilna do badania skóry trądzikowej

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4426

aplikacja do badania skóry trądzikowej

Firma La Roche-Posay chwali się stworzeniem aplikacji, która za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji jest w stanie zdiagnozować skórę trądzikową.

Aplikacja Effaclar Spotscan do działania wykorzystuje sztuczną inteligencję. Analizuje ona zdjęcia naszej twarzy i porównuje je z bazą ponad 6000 zdjęć kobiet i  mężczyzn o różnej przynależności etnicznej. Postawiona diagnoza jest w stanie ocenić nasilenie zmian trądzikowych w skali od 0 do 4+. Przy czym osoby, które uzyskają wynik 2 lub wyższy otrzymają informację, że powinny się skonsultować z dermatologiem. Dodatkowo pojawi się lista zawierająca spersonalizowany program pielęgnacji skóry z użyciem produktów Effaclar oraz efektowna symulacja pokazująca, jak zmieni się skóra po ich stosowaniu.

La Roche-Posay zapewnia też, że precyzję działania aplikacji potwierdzają badania kliniczne.

Zobacz: Smartfony Oppo Reno 2 i Reno 2 Z oficjalnie zaprezentowane
Zobacz: Samsung ma patent na wyświetlacz z odwrotnym notchem

Co ciekawa, aplikacja działa w przeglądarce internetowej pod adresem pl.spotscan.com  i nie wymaga instalacji dodatkowego programu. Test mogą przeprowadzić posiadacze urządzeń z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej oraz iOS w iPhonie 5s lub nowszym. Jedyne co udało mi się uzyskać w trakcie tekstu to straszny ból oczu przy próbie wykonania odpowiedniej fotografii. Aplikacja wymaga wykonania odpowiednio wyraźnego zdjęcia twarzy z każdej strony, również z profilu. Jeśli nie ustawimy się do zdjęcia odpowiednio, nie zostanie ono wykonane. Dlatego też wykonanie zdjęcia samodzielnie jest naprawdę karkołomne i trzeba mieć do tego dosłownie oczy dookoła głowy..

Jeśli komuś uda się przeprowadzić test, koniecznie podzielcie się uzyskanymi wynikami w komentarzach!

Zobacz: Oppo Reno 2 - wady i zalety
Zobacz: Alior Giełda - graj na giełdzie w swoim telefonie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: La Roche-Posay; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu