DAJ CYNK

Duża aktualizacja AutoMapy dla iOS dostępna w App Store

05.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Objazdy dróg i blokady punktowe, automatyczna aktualizacja danych SmartRoutes i nowe algorytmy pokonywania korków, obsługa Gestów, synchronizacja z Dropbox, obsługa iPoda, możliwość wysłania własnej pozycji pod adres e-mail i najnowsze mapy Polski i Europy. AutoMapa 3.4 dla iOS jest dostępna w App Store.

Objazdy dróg i blokady punktowe, automatyczna aktualizacja danych SmartRoutes i nowe algorytmy pokonywania korków, obsługa Gestów, synchronizacja z Dropbox, obsługa iPoda, możliwość wysłania własnej pozycji pod adres e-mail i najnowsze mapy Polski i Europy. AutoMapa 3.4 dla iOS jest dostępna w App Store.

Najnowsza AutoMapa 3.4 dla iOS jest największą aktualizacją polskiego programu do nawigacji. Zawiera dziesiątki nowych rozwiązań i nowe algorytmy pokonywania korków i innych utrudnień w ruchu. Częścią tej aktualizacji są również nowe mapy Polski w specyfikacji 1209, oraz mapy Europy w specyfikacji Q3 2012 opracowane przez Navteq, które stanowią najaktualniejszy obraz dróg w Polsce i Europie.

Mapy Polski obejmują 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 664 tys. dróg wszystkich kategorii, ponad 640 tys. Użytecznych Punktów (POI) a także ponad 3,1 mln kształtów budynków z przypisanymi do nich adresami punktowymi. Najnowsze inwestycje drogowe, które zostaną oddane do użytku w najbliższym czasie (obwodnice Frampola, Kurozwęk, Rawicza oraz północna obwodnica Poznania i południowa obwodnica Powiatu Pilskiego) zostały przygotowane do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!. Z chwilą ich faktycznego oddania do ruchu zostaną automatycznie udostępnione użytkownikom AutoMapy.

AutoMapa 3.4 dla iOS wprowadza obsługę objazdów dróg i blokad punktowych. Niezależnie od blokad pobieranych z serwerów Traffic oraz tych znajdujących się w programie, AutoMapa pozwala doraźnie zablokować dowolne drogi bezpośrednio w nawigacji, wraz z określeniem dat, w których dana blokada ma obowiązywać. Dane te będą uwzględniane przy wyznaczaniu tras. Objazdy i blokady pozwolą kierowcom na błyskawiczną reakcję na nagłe zdarzenie drogowe, lub wyeliminowanie dróg, którymi po prostu nie lubią jeździć.

Aby ułatwić zarządzanie blokadami oraz innymi funkcjami programu, nowa AutoMapa dla iOS wprowadza obsługę Gestów. Dzięki nim, jednym przesunięciem palca w określonym kierunku AutoMapa umożliwi szybki dostęp do trzech funkcji: objazdu odcinka, podglądu mapy w widoku 2D z wizualizacją traffic oraz widoku 2D ułatwiającym wyszukanie obiektu na mapie.

Wraz z najnowszą aktualizacją i nowymi mapami Polski i Europy, AutoMapa wprowadziła mechanizm automatycznej aktualizacji statystycznych danych drogowych SmartRoutes. Gdy tylko nowe dane SmartRoutes będą dostępne, na ikonie AutoMapy pojawi się cyfra 1. Aktualizacje danych SmartRoutes mogą być pobierane zarówno poprzez sieć GSM, jak i tylko poprzez Wi-Fi.

AutoMapa wprowadza dodatkowo możliwość synchronizacji ustawień i tras z popularnym systemem Dropbox. Dzięki temu w bezpieczny sposób można zachować wszystkie spersonalizowane ustawienia programu, czy zapisane trasy i korzystać z nich w razie potrzeby.

Nowością jest też funkcja pozwalająca wysłać własną pozycję pod dowolny adres e-mail. Lokalizacja wysyłana jest w formatach pozwalających na wyświetlenie pozycji zarówno na innym iPhone'ie czy iPadzie z zainstalowaną AutoMapą, jak również na prezentację tej lokalizacji w serwisie Targeo.pl.

Aplikacją Muzyka można teraz sterować bez potrzeby wychodzenia z AutoMapy. Wystarczy przesunięcie dolnej belki w prawo, by otrzymać dostęp do informacji o aktualnie odgrywanym utworze oraz do przycisków pozwalających swobodnie przełączać się pomiędzy utworami znajdującymi się w bazie muzyki. Podczas nawigacji, w trakcie odtwarzania komunikatów głosowych AutoMapa automatycznie przycisza muzykę tak, by komunikat był dobrze słyszalny, ale jednocześnie by muzyka grała w sposób ciągły.

AutoMapa dla systemu iOS dostępna jest w App Store. Starter aplikacji, kosztujący 0,89 Euro pozwala na 7 dniowe skorzystanie ze wszystkich funkcji programu. Po tym czasie użytkownicy mogą wybrać jedną z ofert cenowych:

AutoMapa Polska dla iOS
Licencja 7 dniowa: 3,59 euro
Licencja 90 dniowa: 12,99 euro
Licencja 366 dniowa: 29,99 euro

AutoMapa Europe dla iOS
Licencja 7 dniowa: 6,99 euro
Licencja 90 dniowa: 23,99 euro
Licencja 366 dniowa: 59,99 euro

Źródło tekstu: AutoMapa

Komentarze
Zaloguj się