DAJ CYNK

Droższe aplikacje w App Store

26.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6207

Ważne 0

0

Apple wprowadził zmiany w cenniku aplikacji dostępnych w App Store. Podwyżki wyniosły od 10 eurocentów do 1 euro na każdym płatnym programie.

Apple wprowadził zmiany w cenniku aplikacji dostępnych w App Store. Podwyżki wyniosły od 10 eurocentów do 1 euro na każdym płatnym programie.

Zmiany w cenniku obowiązują od 25. października. Od tej daty najtańsza sprzedawana w Europie aplikacja kosztuje już nie 0,79 euro, lecz 0,89 euro. W przypadku aplikacji za 7,99 euro, nowa cena wynosi 8,99 euro.

To nie pierwsza tego typu podwyżka. W lipcu 2011 roku były też podwyżki cen w Wielkiej Brytanii, wtedy zamiast 59 pensów w sklepie pojawiła się cena 69 pensów, a zamiast 1,19 funta, 1,49 funta. Tym razem Wielką Brytanię "oszczędzono", podobnie jak USA. Droższe aplikacje pojawiły się jedynie w krajach, w których zakupy rozliczane są według kursu euro.

Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Komentarze
Zaloguj się
56. ~
0

2012-10-29 20:05:15

@55. Co do potrzebnej ilości RAM to bardzo wiele zależy co się w systemie robi. Ja używając ICS''a z 512MB RAM nie mam problemów z uruchamianiem gier lub innych programów. Ale włączając przeglądarkę Google Chrom i otwierając powyżej 10 "desktopowych" stron czasami natrafiam na nagłe zamkniecie tej aplikacji właśnie ze względu na brak pamięci.

Odpowiedz

55. PLANET
0

2012-10-28 20:44:02

Faktycznie, nie zwrocilem uwagi (tymbardziej, ze ukryta informacja ''troche''), dzieki! iPad 2 wypisz wymaluj, 512 MB RAM jak sie patrzy :D Jak sie nie patrzy zreszta tez.. To w sumie wystarczy w iOS, ale nie jest wartoscia bardzo komfortowa na wieksza ilosc duzych, wspolczesnych programow (tak samo jak 1 GB w Androidzie, choc akurat to drugie troche bardziej :D). 1 GB na iOS i 2 GB na Androidzie (choc Samsung robi juz ponoc prototypy z 3 GB na pokladzie, IMHO overkill) to zdecydowanie wystarczajaco duzo :)

Odpowiedz

54. ~Pisul
0

2012-10-28 15:16:24

Planet a luknales na ilosc ramu?

Odpowiedz

53. romek
0

2012-10-28 14:20:01

Beczenie strzyżonych owieczek coraz głośniejsze :)

Odpowiedz

52. PLANET
0

2012-10-27 23:17:00

Albo http://goo.gl/YDPOr . Jak widac, pojawi sie zapewne wiecej apek o cenie 2,69 EUR oraz 3,59 EUR, w mniejszym stopniu takze 5,99 EUR.

Odpowiedz

51. PLANET
0

2012-10-27 23:13:24

#50: chwiiiiiila, 1024-by-768 resolution wg opisu Apple, tyle samo co w iPadzie 1/2. Gdzie wiec niekompatybilnosc? #41: http://telepolis.pl/zdjecie.php?f=/grafika/newsy/2012-10/appleta ke-1.jpg&r=1

Odpowiedz

50. ~pisul
0

2012-10-27 23:00:08

Apple strzela sobie w stope po raz kolejny. Podwyzszac ceny i wypuszczac nowego ipada jeszcze nowszego tego samego tygodnia to kpina z kupujacych i fanow. Wszystkim umklo ze mini ipad bedzie mial rozdzielczosc niekompatybilna z wszystkim co do tej pory wyprodukowano. I to android bedzie mial problem z fragmentaryzacja systemu?

Odpowiedz

49. ~a.pl
1

2012-10-27 15:52:29

a to zdzierusy. byle tylko sie piniendzy nachapać, a podatków nie płacą tylko wały robio wyprowadzajac piniendze do rajów podatkowych . ja to wszystko znam, ja to wszystko wiem.

Odpowiedz

47. ~
0

2012-10-27 13:10:20

@46 Tak oczywiście masz rację. Z tym że rożnica jednak jest. Apple głownie zależy na ogłupianiu użytkownika, a Googlowi na zbieraniu danych użytkownika. Dlatego dużo łatwiej mi walczyć z ogłupianiem i przy okazji inwigilacją Appla, niż z przesadną inwigilacją Googla i nieodopracowanym OS. Z itunes korzystałem 3x. 2x żeby zrobić update systemu i raz żeby zrobić Jailbreak. Od tego momentu nie jest mi on zupełnie potrzebny i mogłem zbliżyć się funkcjonalnością do Androida.// Zablokowanie wysyłania informacji o moich poczynaniach w iphonie jest dość proste co tez uczyniłem. Ogłupienie GPSa i przejęcie nad nim kontroli tez do trudnych nie należy, co także zrobiłem.

Odpowiedz

46. ~
1

2012-10-27 12:38:28

@45 to zobacz jakie dane zbiera Apple: http://www.apple.com/pl/privacy/ a to tylko te dane, do których się przyznają. Nie wspomnę o aferach typu: kiedy Pete Warden oraz Alasdair Allan odkryli informacje w kopiach bezpieczeństwa iOS, jakie wykonuje iTunes, plik z danymi lokalizacyjnymi jakie zbiera iPhone itd.

Odpowiedz

45. ~
0

2012-10-27 12:00:42

@43 @44 Nic nie brałem. Mówię o polityce Google. Google to 1sza firma na świecie, która zaczęła znakować swoją przeglądarkę Chrome w celu jednoznacznej identyfikacji użytkownika, co by usunięcie ciasteczek i innych rzeczy przez uzytkownika nie zakłóciło zbierania o nim danych. 1sza i jedyna firma na świecie która zgłosiła patent na podsłuchiwanie i podglądanie użytkownika systemu Android bez jego wiedzy (patent w trakcie zatwierdzania) marzec 2012. Google to jedyna firma na świecie która tworząc produkty z premedytacją wstawia niedziałające suwaczki do wyłączania opcji zbierających dane. Reklamy podawane w nienachalny sposób są potrzebne i w TV i w necie. Z Safari nie korzystam, jest zbyt ułomna. Obecny must have na iOS to Mercury i Dolphin, a czasami Puffin i Opera. W Mercury masz Adblocka. Dolphin przyjemna przeglądarka. Puffin jak coś trzeba z flashem od biedy obejrzeć. Opera jak pakiety danych trzeba oszczędzać.

Odpowiedz

44. ~
1

2012-10-27 09:55:12

Mówisz o tym, że w Firefox bądź chrome mam Adblocka na Androidzie? Czy tym, że na Androidzie w wynikach wyszukiwania nie ma prawie reklam? Czy może o tym, że ty płacisz kupę kasy za aplikację na IOS, a ja mam za darmo, bo na dole w samych tylko opcjach program znajduje się reklama? A nie pewnie piszesz o tym, ze w Safari nie ma reklam. C''mon

Odpowiedz

42. freq
0

2012-10-27 08:17:20

@41-a gdzie Twoim zdaniem idzie?na pomoc dzieciom w Afryce??

Odpowiedz

41. ~
0

2012-10-27 07:06:10

Czy jest gdzie napisane czy te 10 euro centow idzie do kieszeni developerow czy Apple''a?

Odpowiedz

40. ~
1

2012-10-27 04:38:56

No i po co się ekscytujecie? Skro swą frajerzy przepłacający za ich produkty, to tym bardziej będą przepłacać za aplikacje. Owieczki trzeba golić póki okazja i co z tego, że Apple nie ma co robić z pieniędzmi. Co z tego, że nie prowadzi żadnych dużych akcji charytatywnych (Jobs po powrocie skasował takie akcje i jak czytam o tym jak to nie chciał być najbogatszym na cmentarzu to chce mi się rzygać), co z tego, że nie próbuje nawet poprawić warunków w jakich te ich urządzenia są składane, nie poprawia kontroli jakości, nie dadzą do kolejnej generacji lepszych podzespołów (taki np. ekran w nowym iPadzie mini to żart), nie przeniosą części produkcji do USA itd. Lanserskim klientom to nie przeszkadza.

Odpowiedz