DAJ CYNK

Dropbox i Microsoft rozpoczynają współpracę

05.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4519

Ważne 2

0

Dropbox i Microsoft rozpoczęli współpracę. Skorzystają na niej posiadacze smartfonów z Windows Phone i subskrybenci Office 365.

Dropbox i Microsoft rozpoczęli współpracę. Skorzystają na niej posiadacze smartfonów z Windows Phone i subskrybenci Office 365.

Od przyszłego roku aplikacje dostępne w pakiecie Office 365 będą w pełni zintegrowane z usługami Dropboksa. Będziemy mogli zapisywać swoje dokumenty bezpośrednio z Worda czy Excela nie tylko w chmurze Microsoftu, ale też w zasobach konta na Dropboksie.

Co równie istotne - użytkownicy Windows Phone i tabletów z Windows 8.1 otrzymają wreszcie oficjalną aplikację Dropbox. Trudno w tym momencie ustalić, jakie korzyści z tej współpracy będzie miał Microsoft, który do tej pory uparcie walczył z konkurencyjnymi usługami w chmurze, promując własny OneDrive. Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to wstęp do przejęcia Dropboksa przez amerykańskiego giganta.

Źródło tekstu: Tom`s Hardware, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~do wiklef
0

2014-11-06 16:39:13

Skype, działa zle w WP chlopie nie ośmieszaj się :) Działa rewelacyjnie, nawet jak prowadzisz rozmowę tradycyjna i dzwoni Skype to masz możliwość zawieszenia gsm by odebrać na chwile polaczenie ze skypa.

Odpowiedz

9. ~Adam
0

2014-11-06 11:52:04

6@ nie wiem, nie wypowiem się na podstawie własnych doświadczeń z dwóch powodów - I) nie mam telefonu z WP, II) nie korzystam ze Skype, natomiast rzuciłem z ciekawości hasło koleżance (z branży IT) i twierdzi że jej Lumia sprawuje się do funkcji "video-telefonu" doskonale. Żyje w tzw.związku na odległość, więc ufam że zależy jej na sprawnej komunikacji.Nie twierdzę że M$ wszystkiego czego się dotknie, będzie idealne. Widzę jednak potencjał w łączeniu i optymalizacji. Patrząc na Google, trudno oczekiwać podobnej centralizacji i ujednolicenia usług, nie mniej jednak zawsze dobrze myśleć że może będzie jakaś alternatywa bez wyrzeczeń... (song of the future).

Odpowiedz

8. ~Nowakowski
0

2014-11-06 11:08:42

@6 na telefony z WP skype działa tragicznie? Jest wbudowane w system i powiem szczerze że lepszego rozwiązania nie można sobie zażyczyć.

Odpowiedz

7. wiklef
1

2014-11-06 08:51:16

@4 - nie muszą wykorzystywać wszystkich albo nawet większości funkcji. Wystarczy że korzystają z 2-3 które są ekstra przydatne a których Libre nie ma ;)

Odpowiedz

6. wiklef
0

2014-11-06 08:49:30

@5 - już sobie kupili skype, które wg mnie nie działa wcale lepiej, ma coraz wiecej reklam, a na telefonach z WP (pomimo że to też od MS) skype działa wręcz tragicznie.

Odpowiedz

5. ~Adam
0

2014-11-06 08:45:19

"Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to wstęp do przejęcia Dropboksa przez amerykańskiego giganta." - Dlaczego "mieć nadzieję"? Moim skromnym zdaniem integracja Dropboxa np. z Win10 wyszłaby wszystkim na dobre.@4 - Obecnie większość klientów pakietów biurowych to sektor dużych przedsiębiorstw. W domu czy u pani Halinki, księgowej, LibreOffice sprawdzi się jak znalazł. W dużej sieci, chociażby samo propagowanie poprawek wydaje się kłopotliwe. Przyznaję jednak że dla małych firm, a tym bardziej do użytku domowego od kilku lat mamy wybór.

Odpowiedz

2014-11-06 05:32:57

i dlatego zakończyłem aktualizację office/''a na wersji 2010, mam parę starych licencji w zapasie, ale najlepiej przejść na openoffice czy libreoffice, ileż procent możliwości word/''a i excel/''a wykorzystuje 99% użytkowników... 5?

Odpowiedz

3. ~M.
1

2014-11-06 00:19:51

Microsoft ma tyle środków że kupi Dropboxa bez problemu.

Odpowiedz