DAJ CYNK

Dokumenty Google z nową przydatną funkcją. Będzie łatwiej porównać ze sobą dwa dokumenty

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7308

Od swojego startu w 2009 roku jako prosty edytor tekstu, Google Docs (lub jak kto woli Dokumenty Google) rozrosło się do potężnego narzędzia. Najnowsza funkcja pozwoli wkrótce szybko porównać zawartość dwóch dokumentów.

Kiedy chcemy porównać ze sobą dwa dokumenty, Google Docs stworzy dodatkowy plik, w którym zostaną wyszczególnione wszystkie sugerowane zmiany w obu dokumentach. Zmiany są zaznaczone kolorem magenta, z wykorzystaniem przekreśleń i komentarzy na panelu bocznym, które informują o autorze edycji. Funkcja może być używana dla przykładu do śledzenia zmian w kontrakcie na etapie negocjacji.

Zobacz: Google Chrome 75: generator silnych haseł i ciemny motyw

Korzystamy z funkcji porównywania w następujący sposób: uruchamiamy dokument, który staje się plikiem bazowym, a następnie z menu Tools (Narzędzia) wybieramy polecenie Compare Documents (Porównaj dokumenty). Wtedy wybieramy z listy drugi dokument. W polu Attribute differences to field wskazujemy dodatkowo autora ewentualnych zmian i naciskamy przycisk Compare.

Zobacz: Waze na Androida dostaje Asystenta Google. Na razie tylko po angielsku

Wdrożenie nowej funkcji w Dokumentach Google przebiega stopniowo. Bardzo możliwe, że jeszcze nie widzicie porównywarki dokumentów w swoich edytorach. W pierwszej kolejności wędruje ona do użytkowników płatnego pakietu G Suite zapisanych do programu Rapid Release. W przypadku pozostałych darmowych kont dystrybucja rozpocznie się pod koniec czerwca.

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu