DAJ CYNK

Do końca roku 200 mln użytkowników mobilnych płatności zbliżeniowych

15.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2541

Ważne 2

2

Według analiz Juniper Research, do końca 2016 roku na całym świecie ponad 200 mln osób będzie korzystało z płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Według analiz Juniper Research, do końca 2016 roku na całym świecie ponad 200 mln osób będzie korzystało z płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Oznacza to wzrost o ponad 100% względem wyniku z 2014 roku. Za tak dużą dynamiką wzrostu stoją płatności P2P (z ang. Person to Person), czyli realizowane bezpośrednio pomiędzy użytkownikami mobilnych portfeli oraz uruchomienie Apple Pay.

Według Juniper Research, start usług Apple'a zwiększył świadomość klientów na temat tej formy płatności i kolejni gracze wchodzący na rynek, tacy jak Samsung, będą mieli teraz ułatwione zadanie.

Zobacz: Getin Bank udostępnił płatności HCE

Źródło tekstu: Cellural News

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2015-09-17 11:51:15

@11 - bzdury. W praktycie to w ogole nie dziala.

Odpowiedz

13. ~
2

2015-09-15 16:32:05

@11 - poprawka: rekomendacja jest z 30.09.2013

Odpowiedz

12. ~
0

2015-09-15 16:27:50

Oczywiście każdy bank ma prawo (odpłatnie lub np. w ramach opłaty za kartę/konto) oferować ubezpieczenie znoszące udział własny klienta.

Odpowiedz

11. ~
2

2015-09-15 16:26:38

@10: Do kwietnia 2014 klient banku odpowiadał za wszystkie nieautoryzowane transakcje do kwoty 150€. Od 01.04.014 przy transakcjach zbliżeniowych obowiązuje limit odpowiedzialności 50€ (jeżeli bank umożliwił rezygnację z funkcjonalności zbliżeniowej lub wymianę karty na niezbliżeniową), a w sytuacji, kiedy bank nie udostępnił takiej możliwości - przejmuje pełną odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje zbliżeniowe (Rekomendacja Rady ds. Systemu Płatniczego w zakresie bezpieczeństwa kart zbliżeniowych z 20.09.2013).

Odpowiedz

10. ~dziaćko
1

2015-09-15 15:40:53

Moją znajomą okradli. Przez tego paypasa w ciągu 5-10 minut po kradzieży były już zrobione transakcje w biletomatach.Wydawać by się mogło, prosta sprawa znalezienie przestępców, wszakże można dojść co było doładowane czy to telefon czy bilet. Niestety nasza wspaniała Policja stwierdziła, że z powodu braku dowodów w sprawie temat jest do zamknięcia. Nawet palcem nie kiwnęli, żeby wygenerować odpowiednie dokumenty do firmy obsługującej biletomat. Nie wspomnę już, że w pobliżu biletomatu jest kamera. Tak to u nas w tej Polsce wszystko działa... Po tym incydencie w całej rodzinie powymieniałem karty na tez bez tego dziadostwa. P.S. bank nie uznał reklamacji. Uznałby gdyby była wykupiona jakaś tam usługa bezpieczeństwa czy coś.

Odpowiedz

9. ~
1

2015-09-15 15:17:25

Takiego wala. Od momentu gdy skonczylo sie bezczelne wciskanie zblizeniowek, nie znam osoby w mojej rodzinie, ktora by nie zablokowala tego cholerstwa.

Odpowiedz

8. ~Tomecek
1

2015-09-15 14:28:45

Mój komentarz z innej strony na temat płatności HCE:Ja mam telefon z NFC i zrezygnowałem z płacenia HCE. Korzystałem z PeoPay, pierwsza płatność poszła bez problemu i byłem zadowolony, ale raz, że w PeoPay nadal wymagane jest połączenie z Internetem, a dwa, że kolejna płatność już nie przeszła "Błąd autoryzacji". Następne też nie działały, bo również w terminalu występował błąd autoryzacji pomimo tego, że były środki na koncie i wszystko było ustawione, tak jak przy pierwszej płatności, która się przecież powiodła. Wystarczy przeczytać opinie w sklepie Google Play. Wiele ludzi pisze, że aplikacja raz działa, a raz nie. Jednym się blokuje z niewiadomych powodów i trzeba ją odinstalować, zainstalować ponownie i już w magiczny sposób działa. Płacenie telefonem jest lansiarskie ;) ale nie jest pewne. Nigdy nie wiesz, czy płatność zadziała, czy nie. Przykładowo znajomy płacił zawsze telefonem, bo się do tego przyzwyczaił, ale raz płatność nie zadziałała "bo nie" i upokorzony musiał biec od kasy do samochodu po kartę.Także przykro mi, ale wolę kartę zbliżeniową. Ona nie ma fochów jak płatności HCE.

Odpowiedz

7. ~
0

2015-09-15 14:19:54

@3: Spopularyzowały się, bo banki wciskały na siłę karty z funkcją zbliżeniową...Ja płacę kartą (stykowo na PIN), a czasami przy pomocy IKO. "Zbliżanie" mnie nie interesuje.

Odpowiedz

5. ~midas
-2

2015-09-15 13:09:31

@3, artykuł jest o płatnościach NFC przy pomocy urządzeń mobilnych, nie zbliżeniowych przy pomocy karty

Odpowiedz

4. ~
1

2015-09-15 12:24:03

kilka razy skorzystałem z płatności NFC... fajnie że taka opcja jest, ale karty taki badziew nie zastąpi

Odpowiedz

3. ~Fool
2

2015-09-15 12:07:46

Obserwując jak w Polsce zbliżeniówki szybko się rozpopularyzowały, można powiedzieć, że wynik jest słaby Jednym z powodów jest to, że USA jest pod tym względem bardzo zacofane.

Odpowiedz

2015-09-15 11:56:00

#1: zramolały, tak jak ja

Odpowiedz

1. ~
2

2015-09-15 10:56:41

jak dokonuję płatności zbliżeniowej kartą debetową to jestem mobilny czy już stacjonarny?

Odpowiedz