DAJ CYNK

Gra Dead by Daylight trafi na telefony

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9192

Horror przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej Dead by Dailight zmierza na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. To pokazuje, że twórcy gier coraz bardziej liczą się z posiadaczami smartfonów.

Dead by Dailight to gra przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej, która jest wzorowana na popularnych horrorach sprzed lat - typowych slasherach. Grupka znajomych zostaje uwięziona w domku pośrodku niczego i próbuje przetrwać uciekając przed psychopatycznym mordercą. Czterech graczy wciela się w rolę zwierzyny, a jedna w rolę łowcy. W przeciwieństwie do filmów nie musi nam zależeć na przetrwaniu towarzyszy. Wygrywa osoba, która przetrwa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby sabotować poczynania kompanów.

Zobacz: Tak wygląda Call of Duty na smartfony. Czy gra odniesie sukces?

Postać mordercy dysponuje szerokim wachlarzem śmiercionośnych narzędzi, co stawia ją w lepszej pozycji, ale grająca nią osoba obserwuje wszystko z perspektywy pierwszej osoby. Pozostali widzą grę z perspektywy trzeciej osoby. Dzięki czemu pomimo gorszego uzbrojenia mają oni lepszy widok na pole gry. Dodatkowo gra jest bardzo losowa ze względu na losowo generowane mapy oraz fakt, że do momentu pierwszego kontaktu nie wiadomo z jaką konkretnie postacią mordercy trzeba się zmierzyć.

Zobacz: Harry Potter Wizards Unite - nowa gra twórców Pokemon Go zadebiutuje już 21 czerwca

Dead by Dailight na komputery oraz konsole rozeszła się w 5 mln egzemplarzy, co jest niezłym wynikiem. Szczególnie, że gra miała bardzo trudne początki i na starcie nie była do końca dopracowana. Obecnie cały czas cieszy się sporą popularnością.

Zobacz: W PUBG Mobile gra 50 mln osób dziennie

Stworzenie portu dla urządzeń mobilnych pokazuje, że gracze smartfonowi stają się coraz ważniejszym klientem branży gier. Dead by Dailight zadebiutuje na urządzeniach z Androide i iOS jeszcze w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wccftech; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu