DAJ CYNK

Darmowy MS Office na iOS i Androida

28.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 20

Ważne 6

1

Microsoft szturmuje Office'em kolejne platformy. Na iPady trafił pełnosprawny edytor, a na smartfonach z iOS i Androidem dostajemy podstawowe funkcje za darmo.

Microsoft szturmuje Office'em kolejne platformy. Na iPady trafił pełnosprawny edytor, a na smartfonach z iOS i Androidem dostajemy podstawowe funkcje za darmo.

Największą zaletą edytora Microsoftu w telefonie/tablecie jest brak ryzyka kompletnie różnego wyglądu dokumentów na urządzeniu mobilnym i na komputerze. Aplikacja Office Mobile występuje w dwóch wersjach - dla telefonów i dla tabletów. Telefoniczny wariant umożliwia od teraz nie tylko podgląd dokumentów, ale i ich edycję bez wykupienia dodatkowej subskrypcji. Wersja dla tabletów to już odrębna historia.

Tej ostatniej doczekali się właśnie użytkownicy iPadów (wersja dla Androida jest wciąż niedostępna). Najpierw na iPady trafił ciepło przyjęty OneNote, teraz do zestawu doszedł Office, który pobrać z AppStore możemy za darmo. Microsoft postawił na model subskrypcyjny i bez abonamentu Office 365 uzyskujemy jedynie możliwość odczytu dokumentów z chmury OneNote, bez dostępu do ich edycji (ceny Office 365 z licencją na 5 stanowisk zaczynają się od 42,99 zł miesięcznie).

Jeśli jednak już jesteśmy subskrybentem pakietu Microsoftu, iPad staje się od teraz jego naturalnym przedłużeniem. W pakiecie znajdują się Word, Excel i PowerPoint - wszystkie spolszczone, z interfejsem zoptymalizowanym do obsługi z poziomu ekranu tabletu, bardzo szybkie i gotowe tworzenia nawet dużych dokumentów.Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się