DAJ CYNK

Czy aplikacja mobilna może poprawić nasz sen?

25.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5

Ważne 2

1

Nightly to aplikacja mobilna, która ma poprawić jakość naszego snu. Twórcy programu zaczęli testy jego skuteczności.Nightly to aplikacja mobilna, która ma poprawić jakość naszego snu. Twórcy programu zaczęli testy jego skuteczności.

Nightly to aplikacja stworzona przez interdyscyplinarny polski zespół naukowców, a także artystów i przedsiębiorców. Jej kluczowym elementem są treści multimedialne: filmy oglądane przed snem oraz dźwięki odtwarzane w nocy, zgodnie z indywidualnym przebiegiem snu. Pomagają one się zrelaksować, a także aktywnie stymulują sen. Dodatkowo specjalny inteligentny alarm aktywuje się nad ranem, w fazie najpłytszego snu, czym ułatwia poranne wstawanie.Jak podają twórcy aplikacji, bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdzono badaniami przeprowadzonymi w laboratorium w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej aktywnie reagując w newralgicznych momentach.

24 lipca wystartowała druga tura badań nad skutecznością Nightly w poprawie jakości snu. Do realizowanych wspólnie z Uniwersytetem SWPS testów może przystąpić każdy, kto zna język angielski i ma smartfon z systemem Android lub iOS. Decydując się na udział w badaniu, przez 4 tygodnie będziemy mogli za darmo testować aplikację, a następnie otrzymamy exclusive pass uprawniający do 3 miesięcznego przedpremierowego korzystania z Nightly. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie english.swps.pl/nightly-app.Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku. Chcemy zweryfikować jej efekty i przeprowadzić badanie naukowe, które może wpłynąć na ostateczny projekt aplikacji, a tym samym realnie poprawić jakość życia wielu osób na całym świecie - powiedział dr Konrad Maj, psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS.

Źródło tekstu: Uniwersytet SWPS

Tagi: nightly
Komentarze
Zaloguj się