DAJ CYNK

Czas pożegnać Google Allo. Dziś ostatni dzień działania komunikatora Google

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5846

Wtorek 12 marca jest ostatnim dniem działania komunikatora Google Allo. Aplikacja nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań, o czym świadczy chociażby liczba pobrań ze sklepu Google Play.

W 2016 roku było ich dwóch: Allo i Duo. Jeden miał służyć do rozmów tekstowych, drugi do rozmów wideo. Drugiemu udało się zdecydowanie bardziej. Już w kwietniu ubiegłego roku Google zasygnalizowało powolne wyciąganie wtyczki Allo. Produkt wbrew oczekiwaniom Google nie przyciągnął tak dużej rzeszy użytkowników. Licznik pobrań ze sklepu Google Play zatrzymał się blisko 10 mln (dla porównania Duo dobiło do miliarda pobrań).

Zobacz: Koniec Google Allo w marcu 2019 roku

Google przeniosło sporo funkcji Allo do Wiadomości, z których korzysta obecnie już 175 mln użytkowników. Gigant z Mountain View skupia się obecnie na udoskonaleniach standardu RCS (Rich Communication Services), który w przyszłości ma zastąpić dobrze znane SMS-y. Jeśli jesteście w grupie użytkowników Allo, możecie wyeksportować wiadomości do formatu .CSV. Można też zachować multimedia w postaci pliku .ZIP.

Zobacz: Google+ rozpocznie wygaszanie kont użytkowników już 2 kwietnia. Do tego czasu trzeba pobrać swoje dane

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu