DAJ CYNK

Cyanogenmod wprowadza własną przeglądarkę zdjęć

21.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8

Ważne 4

3

Twórcy Cyanogenmoda stworzyli zmodyfikowaną przeglądarkę zdjęć dla smartfonu OnePlus One. O pracach nad nią wiadomo było już od początku roku, ale nadal nie pojawiła się wersja dostępna dla wszystkich smartfonów z systemem Android. Okazało się jednak, że przeglądarka jest dostępna i to już od kilku tygodni.

Twórcy Cyanogenmoda stworzyli zmodyfikowaną przeglądarkę zdjęć dla smartfonu OnePlus One. O pracach nad nią wiadomo było już od początku roku, ale nadal nie pojawiła się wersja dostępna dla wszystkich smartfonów z systemem Android. Okazało się jednak, że przeglądarka jest już dostępna i to już od kilku tygodni.

Byłoby dużo prościej, gdyby ekipa tworząca Cyanogenmoda w jakikolwiek sposób pochwaliła się udostępnieniem przeglądarki zdjęć. W żadnym z mediów społecznościowych, ani też na oficjalnych stronach nie było oficjalnej wzmianki na ten temat, z jednym małym wyjątkiem. Był to drobny wpis w serwisie Google+ mówiący o wprowadzeniu przeglądarki do Google Play.

Przeglądarka jest póki co bardzo prostą aplikacją. Oferuje wyłącznie możliwość przeglądania zdjęć w formie pionowej osi czasu z możliwością włączenia pokazu slajdów i udostępnienia obrazów w mediach społecznościowych, wysłanie ich jako różne formy wiadomości lub do chmury. Brakuje opcji edycji. Aplikacja może nas przenieść do systemowego edytora zdjęć. Jej dużą wadą jest wolne działanie, nawet na stosunkowo mocnym sprzęcie (Huawei P7). Miniatury ładują się bardzo wolno, na pokaz slajdów trzeba chwilę poczekać, podobnie jak na wczytanie zdjęcia w pełnym rozmiarze. Nie zapominajmy jednak, że jest to aplikacja twórców najpopularniejszej, alternatywnej wersji systemu Android i daje to nadzieję na poprawę działania przeglądarki w jej kolejnych wersjach.

Źródło tekstu: Ed Carrigan, Cyanogen Mod

Komentarze
Zaloguj się