DAJ CYNK

Comarch: będzie biometria w rozwiązaniach dla banków

01.12.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 27

Ważne 0

7

Comarch chce wprowadzić do swoich aplikacji uwierzytelnianie użytkownika na podstawie biometrii naczyń krwionośnych oka.

Comarch nawiązał współpracę z firmą EyeVerify, by umożliwić detalicznym i korporacyjnym klientom banków logowanie się na konto poprzez jedno spojrzenie na ekran smartfona.

Celem współpracy firm jest włączenie włączenie modułu Eyeprint ID do rozwiązań Comarch Smart Finance i Comarch Corporate Banking. Ma to zapewnić klientom banków możliwość uzyskiwania biometrycznego dostępu do kont przez urządzenia mobilne, a partnerowi krakowskiej spółki - dodatkową walidację jego technologii.

Eyeprint ID jest jednym z najbardziej dokładnych i bezpiecznych mechanizmów biometrycznych dostępnych dla mobilnych usług finansowych. To swego rodzaju wzorzec naczyń krwionośnych w białku oka użytkownika. Aby zalogować się na swoje konto, wystarczy, że użytkownik będzie wpatrywać się przez jedną sekundę w ekran telefonu z aktywną aplikacją bankową.

Wspomniany wzorzec nigdy nie może zostać utracony, skradziony lub przechwycony, ponieważ jest kodowany i szyfrowany lokalnie oraz nigdy nie opuszcza danego urządzenia. Do uchwycenia i weryfikacji unikalnego schematu żył ocznych i innych mikro cech na powierzchni i wokół oczu wymagana jest jedynie kamera o rozdzielczości minimum 1 Mpix. Jak twierdzi producent, trafność tego procesu wynosi 99,99%.Źródło tekstu: Comarch, wł

Komentarze
Zaloguj się