DAJ CYNK

Co nowego w iOS 13? Niecały miesiąc przed premierą duży wyciek informacji

07.05.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7313

Ważne 0

0

Premiera nowej odsłony mobilnego systemu operacyjnego Apple zbliża się wielkimi krokami, a za sprawą raportu Bloomberga możemy przyjrzeć się bliżej niektórym funkcjom iOS 13.

iOS 13 o nazwie kodowej Yukon ma dotrzeć do pierwszych użytkowników we wrześniu. Wiele z jego funkcji pierwotnie zaplanowano dla iOS 12. Jedną z największych zmian w zakresie wizualnym będzie z pewnością wprowadzenie trybu ciemnego, który będzie można włączyć z poziomu ustawień. Dla urządzeń z ekranami OLED będzie to oznaczać możliwość wydłużenia czasu pracy na baterii.

Zobacz: 3 czerwca rozpocznie się konferencja deweloperska WWDC 2019. Apple pokaże iOS 13 i być może nowego iPada

Sporo zmian szykuje się w kwestii multitaskingu w iOS 13. Użytkownik będzie mógł otwierać kilka okien tej samej aplikacji i układać je na sobie, podobnie jak układa się okna przeglądarki w systemach macOS czy Windows. Najnowsza odsłona mobilnego systemu Apple ma być również bardziej przyjazna dla starszych iPhone'ów, możemy zatem oczekiwać lepszej optymalizacji.

Zobacz: Sprzedaż iPhone'ów ciągle spada. Apple pokazuje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku

Być może zmian doczekamy się również na ekranie głównym, szczególnie w wersji iOS 13 dla iPada. Odświeżenie czeka wiele aplikacji systemowych, w tym iMessage (zdjęcia profilowe, nazwy użytkownika i ich widzialność), Mapy (możliwość ustawienia najczęstszych destynacji), klawiatura (opcja przeciągania po niej palcem). Przypuszczalnie jeszcze 3 czerwca tuż po zakończeniu konferencji w ramach WWDC 2019 beta iOS 13 trafi do pierwszych testerów.

Źródło tekstu: PhoneArena

Komentarze
Zaloguj się