DAJ CYNK

Ciemne tło YouTube dla telefonów na Androidzie jest już dostępne

29.07.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3838

Ważne 2

1

W marcu bieżącego roku ogłoszono wprowadzenie ciemnego motywu w aplikacji YouTube dla telefonów na iOS. Teraz nadeszła kolej na uruchomienie jej dla telefonów na Androidzie. Ciemna kolorystyka aplikacji pojawiła się początkowo w komputerowej wersji serwisu, a później na fali popularności została stworzona w wersji dla urządzeń mobilnych.W marcu bieżącego roku ogłoszono wprowadzenie ciemnego motywu w aplikacji YouTube dla telefonów na iOS. Teraz nadeszła kolej na uruchomienie jej dla telefonów na Androidzie. Ciemna kolorystyka aplikacji pojawiła się początkowo w komputerowej wersji serwisu, a później na fali popularności została stworzona w wersji dla urządzeń mobilnych.

Aby uruchomić ciemne tło trzeba wejść do ustawień konta i tam zaznaczyć odpowiedni tryb. Sam motyw nie jest dokładnie ujmując czarny, tylko raczej ciemnoszary, czarne tło pojawia się tylko na chwilę, zanim zbuforuje się materiał filmowy. Zmiana kolorystyki pozwala na uzyskanie bardziej kinowego efektu i według YouTube jest jedną z najbardziej pożądanych przez użytkowników funkcji.

Możliwość dokonania modyfikacji motywu kolorystycznego z pewnością przyda się osobom, oglądającym w nocy filmy, redukuje bowiem oślepienie jasnym tłem aplikacji. Nowa kolorystyka przypomina mi trochę Netflixa, jakkolwiek ciężko uzyskać inny efekt, stosując ciemną paletę barw.

Źródło zdjęć: 9to5google.com

Źródło tekstu: 9to5google.com, wł

Komentarze
Zaloguj się