DAJ CYNK

Choć aplikacje częściej pobieramy od Google'a, Apple wciąż więcej na nich zarabia

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5274

Według raportu AppAnnie, Google Play Store to obecnie najpopularniejsze źródło aplikacji mobilnych. Na swoim sklepie wciąż jednak więcej zarabia Apple.

Według raportu App Annie, Google Play Store to obecnie najpopularniejsze źródło aplikacji mobilnych. Na swoim sklepie wciąż jednak więcej zarabia Apple.

Zarówno Google Play Store, jak i Apple App Store odnotowały w II kwartale olbrzymi wzrost liczby pobrań, o odpowiednio 60 i 45 procent. Daje to Google'owi dwukrotnie większą liczbę pobrań aplikacji niż ta, którą pochwalić może się Apple.

Statystyki te nie przekładają się jednak na zarobki Google'a - Apple App Store zarabia na aplikacjach o 80% więcej niż Google Play Store. W II kwartale zysk netto z aplikacji mobilnych wzrósł w przypadku Apple'a o 45% względem I kwartału, w przypadku Google'a wzrost wyniósł 30%.

Najwięcej aplikacji ze sklepu Google'a (bezpłatne i płatne) pobierają mieszkańcy kolejno: USA, Brazylii, Indii, Rosji i Korei Południowej. Najwięcej płatnych aplikacji pobierają mieszkańcy Japonii, USA, Korei Południowej, Niemiec i Tajwanu.

Jak nietrudno się domyślić, dla Google'a najbardziej rentowna jest sprzedaż gier. Kolejne kategorie aplikacji to narzędzia i komunikacja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Android Authority, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu