DAJ CYNK

Chińscy twórcy aplikacji odpowiadają za 25% zysku z App Store

03.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2891

Ważne 1

1

Dyrektor generalny Apple'a Tim Cook spędził ten weekend w Chinach. Przy okazji wyjawił ciekawe dane dotyczące zysków z aplikacji w systemie iOS.Dyrektor generalny Apple'a Tim Cook spędził ten weekend w Chinach. Przy okazji wyjawił ciekawe dane dotyczące zysków z aplikacji w systemie iOS.

Następca Steve'a Jobsa wygłosił przemówienie podczas uroczystości organizowanej przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni (odpowiedzialnej za regulację internetu w ChRL). Dowiedzieliśmy się, że w Chinach znajduje się 1,8 mln twórców aplikacji dla iOS. Od momentu utworzenia App Store Chińczycy zarobili 112 miliardów juanów. To około 17 miliardów dolarów. Ta kwota to około 25% zysków w skali świata, ponieważ od 2008 roku (start App Store) Apple wypłacił twórcom aplikacji 70 miliardów dolarów.

Chiny to trzeci największy rynek dla Apple'a, jednak przez sześć kwartałów Amerykanie powoli wycofywali się pod naporem Oppo, Vivo oraz Xiaomi. Dopiero w ostatnim kwartale (dzięki wzrostowi sprzedaży iPhone'ów o 38%) Apple przerwał tę passę na rynku chińskim.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu