DAJ CYNK

CES 2018: Samsung stawia na inteligentne rozwiązania IoT oraz na bezpieczeństwo

09.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1815

Ważne 2

1

Samsung zapowiedział wizję otwartych i inteligentnych doświadczeń IoT, aby uprościć codzienne życie. Koreańczycy chcą też rozszerzyć platformę Knox.Samsung zapowiedział wizję otwartych i inteligentnych doświadczeń IoT, aby uprościć codzienne życie. Koreańczycy chcą też rozszerzyć platformę Knox.

Konferencja firmy Samsung podczas targów CES 2018 stała pod znakiem Internetu rzeczy (IoT, Internet of Things). Koreański gigant chce do 2020 roku udostępnić kompletny zestaw urządzeń IoT, które będą się ze sobą bezproblemowo łączyć zarówno w domu, jak i w biurze czy podróży. Plan wdrożeniowy ma zostać przyśpieszony dzięki otwartej, spójnej i inteligentnej platformie SmartThings.

W firmie Samsung uważamy, że IoT powinno być tak proste, jak użycie przełącznika. Dzięki nowym produktom i usługom, które dziś ogłaszamy, stworzymy IoT łatwiejsze i bardziej bezproblemowe - powiedział Hyunsuk Kim, szef działu elektroniki użytkowej Samsunga i Samsung Research. Zależy nam na przyspieszeniu wdrażania Internetu rzeczy dla wszystkich i uczynieniu wszystkich urządzeń podłączonych przez firmę Samsung inteligentnymi do roku 2020. Te postępy pomogą konsumentom w zrozumieniu korzyści płynących z płynnego i prostego połączenia.

Firma Samsung współpracuje z partnerami, takimi jak Open Connectivity Foundation (OCF), aby ustalić wspólne standardy branżowe. OCF to największy na świecie organ standaryzacyjny IoT, a mikrokomputer Samsung ARTIK, klimatyzator i lodówka Family Hub zostały już certyfikowane przez stowarzyszenie w zakresie kryteriów interoperacyjności wymaganych do IoT.

Już wiosną bieżącego roku Samsung zintegruje swoje aplikacje IoT, w tym Samsung Connect, Smart Home, Smart View i inne, w celu połączenia i sterowania dowolnymi urządzeniami z funkcją SmartThings bezpośrednio z telefonu, telewizora lub samochodu z poziomu jednej aplikacji. Ponadto koncern ogłosił plany połączenia Harman Ignite z Cloud SmartThings, dzięki czemu konsumenci będą mogli zarządzać swoim inteligentnym domem z samochodu i samochodem z domu.Dużą rolę w samsungowym "ekosystemie" ma pełnić Bixby, który ma być dostępbny dla większej liczby urządzeń koreańskiego giganta. W 2018 roku cyfrowy asystent zapewni głosowe sterowanie wybranymi telewizorami oraz lodówkami.

Rozwinięcie łączności pomiędzy urządzeniami wymaga poprawy bezpieczeństwa. Z tego powodu Samsung włącza technologię Knox do różnych urządzeń, w tym inteligentnych telewizorów i innych urządzeń oraz dodatkowych produktów mobilnych.Samsung podkreślił swoje stałe zaangażowanie w inwestowanie w przełomowe technologie. W 2017 roku Koreańczycy wydali na badania i rozwój ponad 14 miliardów dolarów. Firma zwiększyła również inwestycje dzięki Samsung NEXT - kluczowej inicjatywie przyspieszenia przekształcania w zintegrowaną firmę sprzętowo-programową.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się