DAJ CYNK

Boulder Dash powraca na urządzeniach mobilnych

03.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6230

Ważne 3

1

Kultowa logiczna platformówka powraca po 30 latach na urządzeniach przenośnych.

Kultowa logiczna platformówka powraca po 30 latach na urządzeniach przenośnych.

Boulder Dash lub często również Mrówka była grą dostępną na większość popularnych platform lat 80 i 90-tych - Apple II, MSX,ZX Spectrum, Commodore 64, Atari 400/800, a później także na NES, Acorn Electron, PC oraz Amstrad CPC. Celem gry było zebranie odpowiedniej ilości znajdujących się na planszy diamentów, które odblokowywały wyjście z poziomu. Oczywiście wszystko było rozmieszczone tak, żeby gracz musiał momentami mocno ruszyć głową żeby nie zablokować wyjścia spadającym kamieniem. 30 lat temu gra prezentowała się w taki sposób:

<: F2001 :>

Z okazji 30-lecia gry, na platformach Android i iOS, pojawiło się jej odświeżone wydanie. Rozgrywka nadal toczy się w dwóch wymiarach, ale otoczenie zyskało nowe barwy, a poszczególne elementy zostały zaprojektowane w 3D. Na graczy czeka ponad 200 poziomów, które są stale dodawane. Początkowe etapy nie są dla nikogo wyzwaniem, ale w późniejszych planszach nawet wprawieni gracze będą mieli nad czym pomyśleć, aby dotrwać do końca etapu. Sterowanie odbywa się za pomocą wirtualnego D-pada lub poprzez przesunięcie palcem po ekranie. Gra jest darmowa, ale posiada system mikropłatności. Zakupione w tej sposób elementy urozmaicają i ułatwiają rozgrywkę, ale nie są do niej niezbędne.

Odświeżony Boulder Dash prezentuje się tak:

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~ja
0

2014-11-05 02:50:29

@13, Świętości w to nie mieszaj, ja grałem w tą grę na ATARI 65XE i ta gra jest dla mnie po prostu kultowa, a ta nowa wersja to chłam mimo lepszej grafiki. A propos zauważyłeś, że moje dwa wpisy zostały usunięte? Cenzura działa nadal, tylko teraz to się nazywa prawo do usunięcia opinii naruszającej bla bla bla.

Odpowiedz

22. ~Lamski
0

2014-11-04 18:35:47

robbo konstruktor był zdecydowanie lepszy ;]

Odpowiedz

21. ~pferd
0

2014-11-04 18:15:35

lk avalon.... robbo misja fred saper................. łezka w oku się kreci

Odpowiedz

0

2014-11-04 14:11:40

@19 - też pamiętam tę grę, tylko, że miałem ją na dyskietce do C64. :) Świetna gra. Pamiętam, że kupiłem ją razem z Hansem Klossem. :)

Odpowiedz

19. ~
0

2014-11-04 13:37:56

15# pamiętam grę &quot;Klątwa&quot; Polskiej firm, poniekąd legendarnej L/''K Avalon. Po zakupie miałem problem z wgraniem gry. Okazało się potem że trzeba kasetę dodatkowo przełożyć na stronę B i prewencyjnie wyjść z pokoju na czas ładowania. Ale wartość nostalgiczna nie zastąpiona ;]

Odpowiedz

18. ~Lamski
0

2014-11-04 11:44:10

Świetna gra pamiętam jak grałem na atari xl/xe. Gra była trudna jak dla dzięsięcio latka ale i tak wrażenie sprawiała ogromne. Zastanawiam się po co w erze wysróbowanych gier i zupełnie innego podejścia do produkcji odświerzać stare tytuły. Gdybym tylko mógł podłączyć joystick do mojej Lumi ;]

Odpowiedz

17. ~wio
-2

2014-11-04 08:17:52

Ja jestem bardzo dobry w Boulder Dasha. Ja byłem najzdolniejszy na studiach, żeby było jasne! Nie obnoszę się z tym wcale, tak ja i z tym, że tu też jestem najmądrzejszy.

Odpowiedz

16. wlo
2

2014-11-04 07:51:07

No się grało na jednym z 3 czy 4 komputerów w akademiku ;-) Dobrze było gdy posiadacz komputera był z tego samego wydziału i np. potrzebował jakiegoś projektu albo rysunku... Wtedy nawet, zależnie od wyniku za projekt, pożyczał komputer do pokoju!! ;-) Fajne czasy...

Odpowiedz

15. ~
0

2014-11-04 06:51:05

Hehe pamiętam te kasety, głowicę trzeba było ustawiać w magnetofonie a jak taśma się popsuła to nawet ustawianie nie pomagało... A na Atari to grę potrafiłem 2 godziny wczytywać licząc na to że się dobrze wczyta :) W Basicu programiki się pisało, to była frajda.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-11-04 06:49:29

A ja wolę Mame i stos gier salonowych (w tym również Boulder Dash w najlepszej wersji arcade) w które grałem w salonach gier za PRL a które bawią mnie do dziś przez swoją jak na tamte czasy niesamowitą grywalność i grafikę. Mame jest na Androida ale niestety jak dla mnie granie na wirtualnym d-padzie pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz

13. ~
0

2014-11-04 03:45:57

@10, @11, profanacja jest tam, gdzie jest świętość. Jeśli grę uznajesz za świętość to... Twój problem psychiczny.

Odpowiedz

12. ~
0

2014-11-04 03:38:56

Gra była rewelacyjna jak na lata 90-te. 3D jeszcze nie było, a na klasycznym kalkulatorze-komodorku spędziłem wiele wieczorów próbując uratować biedną mrówkę :) Moja mama również wtedy w to grała. Potrafiła nawet sobie grę wczytać z kasety. Ach, co za czasy były... Dziś nawalam w Nexuiza czy Xonotica z graczami sieciowymi, 20 lat temu ciupałem w mrówkę 2D. A joysticki pamiętacie? Wkurzała mnie naprawa mikrostyków :/ Dziś klawiaturą i myszą można wszystko.

Odpowiedz

9. ~Misiek
0

2014-11-04 00:01:58

Pomyśleć, że ostatni raz grałem w to na telefonie z systemem Windows Mobile, tam był emulator Atari. Działało mnóstwo gier, właśnie z Boulder Dashem włącznie. Przyciski strzałek działały jak joystick. A ile czasu przesiedziałem nad tymi odcinkami w epoce Atari/C64... Boulder Dash Construction Set - ktoś w ogóle to pamięta?

Odpowiedz