DAJ CYNK

BioShock na iPhone'a i iPada

04.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 14

Ważne 3

1

BioShock, jedna z najwyżej ocenianych gier komputerowych ostatnich lat będzie dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS.

BioShock, jedna z najwyżej ocenianych gier komputerowych ostatnich lat będzie dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS.

BioShock, to gra z gatunku FPS (first person shooter) z licznymi elementami survival horroru, w której gracz wciela się w rozbitka katastrofy lotniczej w latach 60-tych XX wieku. Główny bohater Jack trafia do podwodnego miasta Rapture. Z założenia utopii, zamieszkana przez elity intelektualne, której rozwój technologiczny przewyższa resztę świata o dziesięciolecia. Szybki wzrost liczby mieszkańców, wojna domowa i eksperymenty genetyczne obracają idealne miasto w ruinę zamieszkaną przez ludzi dotkniętych mutacjami lub problemami psychicznymi. Grę cechuje zawiła fabuła, która do ostatnich minut rozgrywek nie ujawnia jej możliwego zakończenia, które może być różne w zależności od decyzji podjętych w trakcie rozgrywki. Gra zebrała wyjątkowo pochlebne recenzje, uzyskując średnie ocen 95,07% (Xbox 360), 94,58% (Windows) i 93,66% (PlayStation 3) w rankingu GameRankings opartym na opiniach recenzentów.

Gra zostanie w całości przeportowana bez żadnych modyfikacji i ma wyglądać identycznie jak oryginał. Do rozgrywki będzie można użyć bezprzewodowego kontrolera bluetooth. Premiera spodziewana jest pod koniec wakacji. Wydawca gry, firma 2K nie ujawniła jeszcze ceny, ale biorąc pod uwagę poprzednie premiery tytułów takich jak XCOM: Enemy Unknown, powinna wynosić 19,99 dolarów.

Źródło tekstu: Theverge, wł

Komentarze
Zaloguj się